آخرین خبرهاعلم و تکنولوژی

شرکت متا دسترسی به محتوای سیاسی را محدود کرد

به گزارش تدبیرشرق، اینستاگرام همواره برخی پست‌ها را بدون دنبال کردن صفحات و بر اساس علایق افراد به آنها «توصیه» می‌کند. اما مدتی است که این رسانه محتوای سیاسی را سرکوب کرده و از نمایش پست‌های اجتماعی، حقوقی یا انتخاباتی به افراد خودداری می‌کند. به عبارت دیگر، اینستاگرام پست‌های با محتوای سیاسی را «به صورت خودکار» روی گزینه «محدود کردن» قرار داده است. (این گزینه در بخش تنظیمات قابل مشاهده است).

همچنین به نظر می‌رسد این رسانه مستقیما به کاربران اطلاع نداده که چنین تغییراتی را ایجاد کرده است.

اگرچه یک راه سریع و آسان برای تغییر این نوع سرکوب محتوا وجود دارد، اما این اتفاق در حالی رخ داده که امسال در بسیاری از کشور‌ها انتخابات برگزار می‌شود.
بسیاری از کاربران از اینکه اینستاگرام بی سر و صدا چنین تغییراتی ایجاد کرده، خشمگین شده و برخی می‌گویند تعریف این شبکه اجتماعی از محتوای سیاسی آنقدر گسترده است که شامل پست‌های غیر سیاسی هم شده و نمایش آنان را نیز محدود کرده است.

در واقع، شرکت «متا» که مالک اینستاگرام است، ماه گذشته اعلام کرد «توصیه فعالانه» محتوای سیاسی را از حساب‌هایی که کاربران آن را دنبال نمی‌کنند، متوقف کرده است. گفته می‌شود محدودیت مشابهی بر حساب‌های Threads ایجاد شده و قرار است در آینده بر شبکه اجتماعی فیسبوک نیز اعمال شود.

شرکت متا می‌گوید قصد ندارد جلوی مشاهده محتوای سیاسی را بگیرد، اما اگر کسی قصد دارد چنین محتوایی را ببیند باید خودش صفحات مد نظر را دنبال کند.

گفتنی است، متا پیش از این دسترسی به خبر را به طور خاص در کشور کانادا محدود کرده بود.این تصمیم پس از آن گرفته شد که سنای کانادا اعلام کرد پلتفرم‌هایی مثل گوگل و متا برای استفاده از اخبار بنگاه‌های خبری باید با آنها به توافق مالی برسند.

/تجارت نیوز

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا