آخرین خبرهاتدبیر ورزشیخبر داغ

سرگروهی قطر قطعی شد؛ به لطف شکست برانکو؛ پنج تیم دوم صعود می‌کنند!

قطرتیم ملی فوتبال عمان امشب در مسابقه حساس مقابل قطر بازی را واگذار کرد تا سرگروهی تیم ملی قطر قطعی شود و از این حیث سهمیه صعود تیم‌های دوم به پنج برسد.

به گزارش تدبیرشرق, با توجه به میزبانی تیم ملی قطر در جام جهانی 2022، اگر آن‌ها در گروه E مسابقات دور دوم مرحله مقدماتی سرگروه می‌شدند یا در جایگاه دوم قرار می‌گرفتند، یک تیم جایگزین آن‌ها به دور نهایی صعود می‌کرد. قطری‌ها امشب در مقابل عمان صف‌آرایی کردند و پیروزی در این مسابقه می‌توانست سرگروهی قطر را در گروه E قطعی کند.

این قطعی شدن سرگروهی به این معنا بود که 7 تیم برتر سرگروه به همراه پنج تیم دوم می‌توانند به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر صعود کنند؛ اتفاقی که رخ داد و شاگردان برانکو ایوانکوویچ در اولین حضور رسمی این سرمربی باتجربه روی نیمکت عمانی‌ها، نتوانستند مقابل قطر امتیازی را کسب کنند و تیم ملی قطر با تک گل حسن الهیدوس از روی نقطه پنالتی توانست 22 امتیازی شود و سرگروهی خود را قطعی کند.

هر چند که این مسابقه حاشیه فراوانی داشت، چرا که شاگردان برانکو معتقد بودند داور یک پنالتی به سود آن‌ها اعلام نکرده و هم‌چنین گل سالم این تیم را مردود اعلام کرده است؛ با این شکست رقابت تیم‌های دوم برای صعود تنگاتنگ‌تر از گذشته شد، با این تبصره که حالا به جای چهار تیم، پنج تیم برتر دوم می‌توانند صعود کنند.

از میان هشت تیم برتر دوم جدول گروه‌ها، تیم‌های لبنان، ازبکستان، امارات، ایران و عمان پنج تیمی هستند که به عنوان پنج تیم برتر دوم این هفته از رقابت‌ها را به پایان بردند و باید دید در دو مسابقه پیش‌روی سرنوشت صعود تیم‌های دوم چگونه خواهد شد و کدام پنج تیم جواز صعود به مرحله نهایی را به دست می‌آورند.

4 تیم برتر دوم مستقیما به جام ملتهای آسیا  2023 و نیز مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 صعود خواهند کرد. امتیاز تیمها با احتساب کسر امتیازات مقابل تیم آخر جدول (بخاطر کناره گیری کره شمالی) نوشته شده است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا