پنج شنبه , ۳ خرداد ۱۳۹۷

از تمدید قرارداد “یواخیم‌لو” تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش

از تمدید قرارداد “یواخیم‌لو” تا جلسات مخفیانه تاج و کی‌روش

حسین قدوسی:چرا آلمان قرارداد یواخیم لو را در آستانه‌ی جام جهانی تمدید کرد؟ این اقدام چه تاثیرات روحی، فنی و انگیزشی نزد بازیکنان خواهد داشت؟ الگوی ما تیم‌های عربی هستند یا فوتبال سرشار از هدف و ساختار و برنامه ژرمن‌ها؟ فارغ از همه سلایق و نظرات، عبور از کی‌روش بعد از  جام جهانی – در حالی که با چشم بهم زدنی باید در جام ملت‌های آسیا به میدان برویم- به فوتبال ملی ما چه در جام جهانی و چه جام ملتها کمک می کند یا آسیب می زند؟ اینکه تمدید نشدن احتمالی قرارداد کیروش چه حکمت و علتی دارد، سوال بزرگ این روزهای فوتبال ماست و اینکه  جلسات مخفیانه، متوالی و چند ساعته تاج و کیروش در کمپ و پک برگزار می‌شودخبر اختصاصی مدال۱!

سوالات بعدی این است که این جلسات با چه هدف و محوریتی برگزار می‌شود؟ تمدید قرارداد؟ رفع دغدغه‌های کی‌روش در راستای برنامه‌های آماده‌سازی و کاهش عصبانیت سرمربی تیم ملی با رفع برخی کمبودها و مشکلاتی که او را به شدت عصبانی کرده یا همه این موارد؟ آیا خروجی این جلسات پنهانی و به نوعی مشکوک و غیرعادی می‌تواند اعلام خبر تمدید قرارداد کی‌روش در آستانه جام جهانی باشد؟ آیا کی‌روش  پیشنهاد  شش ماهه‌ای که به او ارائه شده بود را می‌پذیرد یا اینکه تاج و وزارت ورزش کوتاه می‌آیند و خواسته کی‌روش مبنی بر قرارداد بلند مدت و جدید را می‌پذیرد؟ بطور کلی در پس پرده چه می‌گذرد؟ پروژه‌ی در دست اجرا و اقدام، پروژه عبور از کیروش بعد از جام جهانی در صورت ناکامی است یا تمدید با او قبل از جام جهانی؟ و یا شاید تلاش برای تمدید در صورت نتیجه گرفتن در جام جهانی؟آیا باید با کی‌روش مشروط و منوط به نتیجه رفتار کرد، یا مثل ژرمن ها در آستانه‌ی جام جهانی ثبات و حمایت را در دستور کار قرارداد؟ و در نهایت حالا که کی‌روش ما را تیم شکست ناپذیر آسیا  و بلای جان شیلی و آرژانتین کرده، باید بدنبال آزمون و خطا نبود و برای تمدید با او کار امروز را به فردا نسپرد؟

… و اصولا هدف، توان و قدرت ما در گروه مرگ جام جهانی تا چه حد است؟ بردن اسپانیا (قهرمان جهان)، مراکش (قهرمان جام آفریقا) و پرتغال (قهرمان اروپا) یا آبرومندیِ  باخت به غول‎‌های فوتبال جهان و شکست دادن شاخ‌های آفریقا؟

مدال ۱ خبری را فاش کرده و می‌گوید خبری در راه است. تاج و کی‌روش در یک هفته اخیر جلسات متعدد و طولانیِ بسیاری در حاشیه‌ی اردوی تیم ملی داشته‌اند. دور از چشم همه ملی‌پوشان و البته رسانه‌ها. پشت درهای بسته بین رییسِ مصالحه‌جو و سرمربیِ عصبانی و گاها عصیانگر، اما موفق و مقتدر چه می‌گذرد؟ منتظر می مانیم و نتیجه از دو حالت خارج نیست. یا با تمدید قرارداد و رفع دغدغه‌های آماده سازی تیم ملی خیر در پیش است یا باز هم با  کامل و درست اجرا نشدن برنامه‌های  کیروش اوضاع به سمت بحران و اختلاف خواهد رفت.

۲۵۱ ۴۱

کانال تدبیرشرق

همچنین بخوانید

استعفای مربی السد در روز قرعه‌کشی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ لوکا سکینزانی که به عنوان مربی دروازه‌بان‌ها در کادر فنی تیم فوتبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *