آخرین خبرهااستان ها

برای نظارت بر معادن؛ یگان حفاظت و ضابط قضایی نداریم ! پورحیدری: برای ۶۶ متخلف حوزه معادن گیلان پرونده تشکیل شده است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از تشکیل پرونده ۲۴۰ میلیاردی در برخورد با تخلفات معدنی خبر داد و افزود: اداره کل صمت؛ ضابط قضایی و یگان حفاظت ندارد لذا برای برخورد با متخلفان در زمینه برداشت غیرقانونی مواد معدنی شدیداً نیازمند همکاری نیروی انتظامی، آب منطقه ای، محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط هستیم.

به گزارش تدبیرشرق، تیمور پورحیدری، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در حاشیه بازدید از کارگاه‌های معدنی گیلان اظهار داشت: در برخورد با تخلفات معدنی تیم فنی بازرسی تشکیل شده است و تاکنون در برخورد با تخلفات معدنی پرونده‌هایی افزون بر ۲۴۰ میلیارد ریال تشکیل داده‌ایم.

وی با بیان اینکه نظارتهای متعددی در برخورد با تخلفات معدنی نظیر سلب صلاحیت و تعلیق پروانه فعالیت صورت می‌گیرد، افزود: از ابتدای سال جاری علیرغم تشکیل پرونده‌های قضایی متعدد در برخورد با تخلفات؛ سه فقره نیز تعلیق پروانه فعالیت معدنی داشته ایم.

این مسئول یادآور شد: اداره کل صمت؛ ضابط قضایی و یگان حفاظت ندارد لذا برای برخورد با متخلفان در زمینه برداشت غیرقانونی مواد معدنی شدیداً نیازمند همکاری نیروی انتظامی، آب منطقه ای، محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط هستیم.

مدیرکل صمت گیلان تشکیل پرونده برای ۶۶ متخلف حوزه معادن را ماحصل نظارت‌های میدانی انجام شده در سال جاری بر بخش معادن گیلان دانست و تصریح کرد: بدون استعلام و موافقت دستگاه‌های مرتبط با مواد معدنی، هیچگونه مجوزی صادر نکرده‌ایم و تمامی این مجوزها برای پروژه‌های عمرانی شناسه‌دار استان بوده است که محل مصارف آن‌ها نیز در مجوز مشخص شده است و از طریق مسئول فنی و ناظران معدنی مرتباً کنترل می‌شود.

به گفته پورحیدری برای نظارت بیشتر بر معادن از ظرفیت نظام مهندسی معدن نیز استفاده خواهیم کرد و با هماهنگی و برنامه ریزی از توان ناظران و مسئولین دانش آموخته نظام مهندسی برای کنترل فعالیتهای معدنی بهره‌مند خواهیم شد.

/دیارمیرزا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا