آخرین خبرهاتدبیر ورزشیخبر داغ

(عکس) عجیب‌ترین استادیوم دنیا طراحی شد

استادیوم هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری قیدیه عربستان از ساخت یک استادیوم با فناوری و امکاناتی شگفت‌انگیز خبر داد.

هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری قیدیه از راه اندازی یک ورزشگاه در شهر قیدیه خبر داد که نام شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد و نخست وزیر عربستان را بر روی خود خواهد داشت. این استادیوم جدید یکی از برجسته‌ترین ورزشگاه‌های جهان خواهد بود و مجهز به فناوری‌ها و قابلیت‌های بی‌سابقه‌ای است که آن را چند منظوره کرده تا بتواند میزبان بزرگ‌ترین رویداد‌های ورزشی، سرگرمی و فرهنگی در پادشاهی عربستان سعودی باشد.

استادیوم شاهزاده محمد بن سلمان در قلب شهر قیدیه و در فاصله ۴۰ دقیقه‌ای از شهر ریاض بر روی یکی از قله‌های کوه طویق به ارتفاع ۲۰۰ متر ساخته خواهد شد. این استادیوم طراحی استثنایی و ویژگی‌های فنی منحصر به فردی خواهد داشت و بازدیدکنندگانی را از سراسر جهان به خود جذب خواهد کرد.

(عکس) عجیب‌ترین استادیوم دنیا طراحی شد

این اعلامیه چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که شاهزاده محمد بن سلمان از راه اندازی طرح شهری برای شهر قیدیه و برند بین المللی قیدیه خبر داد که در آینده نزدیک به برجسته‌ترین شهر جهان در زمینه سرگرمی تبدیل خواهد شد. ورزش و فرهنگ، که تأثیر مثبتی بر اقتصاد پادشاهی و جایگاه بین‌المللی آن خواهد داشت و استراتژی شهر ریاض و کمک به رشد اقتصاد و بهبود کیفیت زندگی آن را افزایش می‌دهد تا به یکی از ۱۰ اقتصاد بزرگ شهر تبدیل شود. جهان.

پروژه جدید یک نقطه عطفی مهم در روند دستیابی به اهداف چشم انداز عربستان سعودی ۲۰۳۰ خواهد بود، زیرا به افزایش گردشگری، ایجاد هزاران فرصت شغلی، کمک به توسعه اقتصاد ملی و افزایش تعداد مورد انتظار سالانه بازدید از عربستان (از ۱.۸ میلیون به ۶ میلیون بازدید) کمک می‌کند.

(عکس) عجیب‌ترین استادیوم دنیا طراحی شد
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری قیدیه، عبدالله الداود، با بیان اینکه این شرکت آرزو دارد قیدیه به یک مقصد جهانی پیشرو در عرصه ورزشی، سرگرمی و فرهنگی تبدیل شود، تاکید کرد که استادیوم شاهزاده محمد بن سلمان نمادی بسیار زیبا از شهر خواهد بود و آن را برای میزبانی رویداد‌ها و مسابقات ورزشی و سرگرمی در سطح جهانی آماده می‌کند.

این استادیوم قرار است به ورزشگاه خانگی باشگاه‌های النصر و الهلال تبدیل شود و میزبان چندین رقابت بزرگ فوتبال داخلی و بین المللی باشد و همچنین یکی از مکان‌های پیشنهادی برای میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۳۴ تبدیل شود. طراحی نوآورانه این استادیوم همچنین به آن اجازه می‌دهد تا برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار گیرد، زیرا کل طبقه آن می‌تواند در عرض چند ساعت به عرصه‌ای تبدیل شود که برای برگزاری رویداد‌های ورزشی و سرگرمی مختلف مانند مسابقات راگبی، بوکس، و مسابقات هنر‌های رزمی ترکیبی، مسابقات ورزشی الکترونیکی، نمایشگاه‌ها و کنسرت‌های بزرگ استفاده شود.

(عکس) عجیب‌ترین استادیوم دنیا طراحی شد
از فناوری‌های منحصربه‌فرد این استادیوم می‌توان به کف، سقف و دیوار بالایی تاشو و جمع‌شونده اشاره کرد که اجازه می‌دهد یک طرف آن باز شود تا منظره‌ای جذاب از قسمت پایینی شهر، مانند پارک آبی است، به چشم بخورد. قاب بیرونی استادیوم، برخی از دیوار‌های داخلی و سقف آن با تعداد بی‌سابقه صفحات نمایشی به طول ۱.۵ کیلومتر پوشانده می‌شود که تجربه‌ای فراگیر و هیجان‌انگیز را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

فناوری قابل توجه دیگری که استادیوم جدید به آن مجهز خواهد شد، فناوری پیشرفته کنترل آب و هوا است که با ایجاد یک دریاچه خنک کننده سازگار با محیط زیست مستقیماً در زیر استادیوم، امکان برگزاری رویداد‌ها و مسابقات در طول سال بدون مصرف انرژی زیاد را فراهم می‌کند. این فناوری آب باران جمع آوری شده از استادیوم را پمپاژ می‌کند و منطقه اطراف به دیواری از یخ تبدیل می‌شود که هوای ورودی به سیستم تهویه مطبوع مرکزی را خنک می‌کند.

/فرارو

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا