آخرین خبرهااسلایدرتیتر اولخبر داغسیاسی

نوبخت: مردم در فشار اقتصادی شدیدی قرار دارند ربیعی خطاب به رئیسی: مدام اساتید دانشگاه‌ها را اخراج می‌کنید، اما وزیر علوم شما تکذیب می‌کند

رئیسیعلی ربیعی گفت: ما می‌دانیم تحریم‌ها و FATF به شما فشار می‌آورد، اما دوستان شما حاضر نیستند به آمریکا فحش بدهند و علت را در جا‌های دیگر جستجو می‌کنند».

«علی ربیعی» سخنگوی دولت حسن روحانی، در دیدار دبیران کل احزاب، روسای ائتلاف‌های سیاسی و فعالان سیاسی مستقل، اصولگرا، اصلاح‌طلب، اعتدال و… با ابراهیم رئیسی حضور داشت که سخنان و واکنش‌های خاصی مطرح کرد تا جایی که «محمد قوچانی» پس از پایان نشست ربیعی را در آغوش کشید و گفت: «آقای دکتر! خیلی عالی بود». او ابتدا خطاب به رئیس‌جمهور گفت: «تلخ‌زبانان را بیشتر دور خود جمع کنید، زیرا شکرافشانان در همه دولت‌ها هستند».

ربیعی سپس از اخراج اساتید در دانشگاه‌ها انتقاد کرد و گفت: «مدام اساتید دانشگاه‌ها را اخراج می‌کنید، اما وزیر علوم شما تکذیب می‌کند». ربیعی در ادامه خطاب به رئیسی گفت: «شما در بدترین شرایط کشور رئیس‌جمهور هستید. ما می‌دانیم تحریم‌ها و FATF به شما فشار می‌آورد، اما دوستان شما حاضر نیستند به آمریکا فحش بدهند و علت را در جا‌های دیگر جستجو می‌کنند». او تاکید کرد: «ما می‌خواهیم دولت شما موفق شود؛ حتی اصلاح‌طلبان هم همین را می‌خواهند».

«محمدباقر نوبخت» هم به عنوان دبیرکل حزب اعتدال و توسعه یکی از میهمانان خاص این نشست بود. رنگ سخنان او درخصوص انتخابات مجلس دوازدهم متناسب با مسئولیت‌هایی که تاکنون داشته، بیشتر حول میاحث اقتصادی بود. او از آخرین آمار مرکز آمار ایران از تورم آذرماه سخن گفت و با بیان اینکه «مردم در فشار اقتصادی شدیدی قرار دارند»، گفت: «رشد حقوق بازنشستگان به میزان ۱۸ درصد نسبت به تورم بالای ۴۰ درصد متوازن نیست و این مساله ایجاد نارضایتی و کاهش مشارکت در انتخابات می‌کند».

راهکار نوبخت برای اثرگذاری مثبت بر میزان مشارکت در انتخابات مجلس دوازدهم این بود که «جبران کاهش قدرت خرید می‌تواند نارضایتی در سطح جامعه را کاهش دهد».

/فرارو

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا