آخرین خبرهااسلایدربین المللخبر داغ

مقام ارتش اسرائیل: گروگان‌های اسرائیلی درحالی هدف آتش خودی قرار گرفتند که پارچه سفید حمل می‌کردند / این برخلاف مقررات ما برای گشودن آتش بود

گروگان‌

یک مقام ارتش اسرائیل که نخواست نامش فاش شود گفت که تحقیقات اولیه توسط «آی‌دی‌اف» (نیروی دفاعی اسرائیل یا همان ارتش) حاکیست که این سه گروگان بدون پیراهن از ساختمانی خارج شدند و یکی از آن‌ها چوبی با یک تکه پارچه سفید در دست داشت. این مقام افزود در حالی که این سه نفر در فاصله ده‌ها متری بودند، یکی از سربازان احساس خطر کرد، آن‌ها را «تروریست» توصیف کرد و آتش گشود. دو نفر فورا کشته شدند و نفر سوم که زخمی شده بود به ساختمان برگشت.

یک مقام اسرائیلی گفته است که سه گروگان این رژیم که به اشتباه با آتش خودی در غزه کشته شدند پرچم سفید حمل می‌کردند.

به گزارش تدبیرشرق، او گفت که این «برخلاف مقررات ما برای گشودن آتش» بود و تحقیقات درباره آنچه اتفاق افتاده در «بالاترین سطوح» در جریان است.

بر اساس گزارش  بی بی سی، گروگان‌ها – یوتام حیم، ۲۸ ساله، سامر تالالکا ۲۲ ساله و آلون شامریز ۲۶ ساله – روز جمعه در محله شجاعیه کشته شدند.

نیرو‌های اسرائیلی در این ناحیه در نزدیکی شهر غزه با مقاومت شدیدی روبرو بوده‌اند.

این حادثه باعث افزایش فشار بر مقام‌های اسرائیلی برای دستیابی به توافقی برای آزادی گروگان‌های باقی مانده در غزه خواهد شد.

بیش از ۱۲۰ نفر که در حمله روز ۷ اکتبر حماس ربوده شدند همچنان در غزه اسیر هستند. نگرانی و انتظار خانواده‌های آن‌ها اسرائیل را قبضه کرده است، درحالی که ارتش به عملیات علیه حماس ادامه می‌دهد.

یک مقام ارتش اسرائیل که نخواست نامش فاش شود گفت که تحقیقات اولیه توسط «آی‌دی‌اف» (نیروی دفاعی اسرائیل یا همان ارتش) حاکیست که این سه گروگان بدون پیراهن از ساختمانی خارج شدند و یکی از آن‌ها چوبی با یک تکه پارچه سفید در دست داشت.

این مقام افزود در حالی که این سه نفر در فاصله ده‌ها متری بودند، یکی از سربازان احساس خطر کرد، آن‌ها را «تروریست» توصیف کرد و آتش گشود. دو نفر فورا کشته شدند و نفر سوم که زخمی شده بود به ساختمان برگشت.

فریاد کمک به زبان عبری شنیده شد و فرمانده گردان دستور آتش‌بس داد. این مقام گفت که گروگان زخمی بعدا دوباره خارج شد و به ضرب گلوله کشته شد.

به گفته این مقام گروگان‌ها پیشتر از دست گروگان‌گیر‌ها فرار کرده بودند یا از سوی آن‌ها به حال خود رها شده بودند.

در همین حال یک گروگان تایلندی که قبلا با این سه نفر در اسارت بود از آن‌ها یاد کرده است.

ویچیان تمتونگ، ۳۷ ساله، گفت از شنیدن خبر مرگ این سه نفر که تقریبا ۵۰ روز با آن‌ها در اسارت بود «به شدت شوکه» و «غمگین» است.

او گفت که آن‌ها زبان هم را نمی‌فهمیدند بنابراین از ایما و اشاره برای برقراری ارتباط و روحیه دادن به هم استفاده می‌کردند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا