آخرین خبرهااسلایدرخبر داغفرهنگی و هنری

«متری شیش و نیم» بالاتر از اوپنهایمر در میان بهترین‌ فیلم‌ها!

متری شش و نیم«متری شیش و نیم» با کسب رتبه ۲۴ ام در این لیست بالاتر از فیلم‌هایی مثل «اوپنهایمر» (رتبه ۳۲)، «ونکا» (رتبه ۳۴) و «ناپلئون» (رتبه ۳۶) قرار گرفته است.

 فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی که در کشور‌های اروپایی با نام «قانون تهران» شناخته می‌شود، در لیست بهترین آثار اکران شده در سینما‌های بریتانیا که توسط نشریه گاردین انتخاب شده حضور دارد.

به گزارش سینما دیلی، گاردین در بخشی از نقد خود در این فیلم نوشته بود: «صحنه ابتدایی طوفانی و در نهایت خشونت آمیز این اثر پراز اکشن، درباره یک پلیس مواد مخدر و یک خلافکار در دنیای زیرزمینی ایران، یادآور حال و هوای تریلر‌های ساخته شده توسط مایکل مان است.»

«متری شیش و نیم» با کسب رتبه ۲۴ ام در این لیست بالاتر از فیلم‌هایی مثل «اوپنهایمر» (رتبه ۳۲)، «ونکا» (رتبه ۳۴) و «ناپلئون» (رتبه ۳۶) قرار گرفته است.

متری شیش و نیم پس از اکران موفق در فرانسه و حالا محبوبیتش در انگلستان به یکی از آثار تازه سینمای ایران تبدیل شده که محبوبیتی جهانی در میان سینمادوستان پیدا کرده است.

گاردین تا به حال رتبه‌های ۵۰ تا ۱۱ این لیست را اعلام کرده و قرار است در مطلب دیگری ۱۰ فیلم برتر سینما‌های بریتانیا را معرفی کند. علاوه بر «متری شیش و نیم» آثاری مثل «مایسترو» (رتبه ۱۲) «دختر ابدی» (رتبه ۱۶) و «می دسامبر» (رتبه ۲۸) هم در این لیست حضور دارند

/فرارو

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا