آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

هیئت‌های اندیشه‌ورز بسیج اقشار مشکلات گیلان را احصا کند/بحران آب بزرگترین معضل کشور

بحران آبرئیس مجمع نمایندگان گیلان از آمادگی این مجمع در خصوص ارائه طرح به منظور حل مشکلات گیلان در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: از جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین درخواست دارم ۱۰۰ نفر از نخبگان بسیجی در تمامی حوزه‌ها را دعوت کرده و جلسه‌ای کارشناسی را برنامه‌ریزی کند تا از این طریق بتوان مشکلات گیلان را برطرف کرد.

به گزارش تدبیرشرق، سید کاظم دلخوش عصر امروز در دیدار با جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین و برخی از روسای سازمان‌های اقشاری سپاه استان در سالن اجتماعات بسیج اقشار با بیان اینکه سازمان بسیج اقشار یکی از نهادهای مهم در راستای حل مشکلات کشور است، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی به ویژه مجمع نمایندگان گیلان همواره در حل مشکلات استان گیلان از ظرفیت بسیج استفاده می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه تشکیل کارگروه در سازمان بسیج اقشار در راستای حل مشکلات استان گیلان گفت: استان گیلان در عرصه‌های مختلف دارای مشکلات عدیده‌ای است لذا به منظور حل معضلات این استان باید کارگروهی در بسیج اقشار تشکیل شود تا بتوان مشکل استان را برطرف کرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان یکی از راه‌های رفع معضلات مختلف در استان گیلان را احصاء قانون بودجه با توجه به آمایش سرزمینی دانست و افزود: باید قوانین و قانون بودجه در سازمان بسیج اقشار به ویژه در استان گیلان احصا شود تا از این طریق بتوانیم اعتبار خوبی را به استان گیلان اختصاص دهیم.

دلخوش با تاکید بر لزوم توجه به اختصاص بودجه مشخص در ساماندهی آب‌بندان‌ها در استان گیلان بیان کرد: در بحث بودجه هرساله مبلغ قابل توجه‌ای در خصوص ساماندهی آب‌بندان‌ها به استان گیلان تعلق می‌گیرد زیرا بسیار به رونق کشاورزی در استان گیلان کمک می‌کند.

وی بزرگترین معضل کشور را بحران آب دانست و تصریح کرد: به دلیل احداث سدهای عظیم توسط کشور ترکیه و با همکاری رژیم صیهونیستی بحران آب در کشور بسیار جدی است و اگر تا چندسال آینده راه‌حلی در این خصوص اتخاذ نشود کشاورزی و اقتصاد کشور به سمت نابودی حرکت می‌کند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه برگزاری جلسات مختلف میان نمایندگان مجلس و اعضا هیئت اندیشه‌ورز بسیار به رفع دغدعه‌های مردم کمک می‌کند، گفت: باید جلسات هماهنگی میان اعضا مجمع نمایندگان گیلان و بسیج اقشار بیش از بیش برگزار شود لذا از رئیس سازمان بسیج اقشار در سپاه قدس گیلان درخواست دارم ۱۰۰ نفر از نخبگان بسیجی در تمامی حوزه‌ها را دعوت کرده و جلسه‌ای کارشناسی را پی‌ریزی کند.

دلخوش از آمادگی مجمع نمایندگان گیلان در خصوص ارائه طرح به منظور حل مشکلات گیلان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: تجربه در برهه‌های مختلف نشان داده تا زمانی که از ظرفیت بسیج استفاده نکنیم، هیچ مشکلی در این کشور برطرف نمی‌شود به این منظور هئیت اندیشه‌ورز بسیج اقشار سپاه قدس گیلان باید در حوزه‌های علمی، اشتغال، کسب و کار، ساخت مسکن، فاضلاب و مسکن راه‌حل برطرف‌سازی مشکل را احصا کند.

وی مشکل اصلی کشور را مسئله تولید، اشتغال و مسکن دانست و بیان کرد: باید بسیج اقشار راه‌های برون رفت از این شرایط را در گیلان احصا و در اختیار مجمع نمایندگان گیلان قرار دهد تا مجلس هم به عنوان قانون‌گذار با تصویب کردن قانون بتواند مشکلات را حل و فصل کند.

مسائل اقتصادی و اشتغال از اولویت‌دارترین مسئله در سازمان بسیج اقشار است

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین نیز در این جلسه با بیان اینکه بسیج اقشار خود را قشری از مردم در تمامی بحران‌ها می‌داند، اظهار کرد: از نخستین روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، این نظام مقدس همواره مورد آماج انواع حملات استکبار جهانی قرار گرفته ولی مردم با تبعیت از امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری از انقلاب اسلامی در برابر تمامی بحران‌ها حمایت کرده و بر تمامی مشکلات فائق آمدند.

سرهنگ عباس حسینی مسئله امنیت در تمامی حوزه‌ها را مهم‌ترین مسئله در نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: برقراری امنیت اجتماعی و روانی در تمامی حوزه‌ها یکی از اهداف جمهوری اسلامی در تمامی حوزه‌ها است لذا باید تمامی رده‌های بسیج اقشار توجه ویژه و جدی کنند.

وی توجه به مسائل اقتصادی و اشتغال را یکی از اولویت‌دارترین مسئله در سازمان بسیج اقشار دانست و بیان کرد: یکی از مسائل فوری در جمهوری اسلامی که باید حل شود مسائل اقتصادی، اشتغال و رفع مشکل مسکن می‌باشد، به این منظور سازمان بسیج اقشار سپاه قدس گیلان با هیئت‌های مختلف اندیشه‌ورز سعی در رفع این بحران‌ها در استان و آن هم به صورت ارائه راه‌حل علمی دارد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار با اشاره به نقش مجمع نمایندگان گیلان در اجرایی شدن طرح‌ها و برنامه‌های سازمان بسیج اقشار تصریح کرد: سازمان بسیج اقشار در تمامی رده‌ها اعم از کشاورزی، علمی، کارمندان، رسانه، اصناف و حقوقدانان دارای جوانان نخبه و با استعدادی است که هر کدام در حوزه تخصصی خود از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار هستند لذا از مجمع نمایندگان گیلان انتظار داریم به این مجموعه‌های با ظرفیت توجه جدی کنند.

حسینی با تأکید بر برگزاری نشست فصلی با مجمع نمایندگان گیلان در راستای احصاء مشکلات استان گیلان بیان کرد: اعضای سازمان بسیج اقشار به‌طور فصلی جلساتی را برگزار و بر آن اساس راه‌حل برطرف‌سازی مشکلات استان گیلان در عرصه‌های مختلف را شناسایی می‌کنند ولی برای اجرای این طرح‌ها نیاز به حمایت و کمک مجمع نمایندگان است.

وی با قدردانی از زحمات تمامی رده‌های بسیج در اجرای سیاست دولت در خصوص حذف ارز ترجیحی تصریح کرد: بعد از حذف ارز ترجیحی و در راستای کنترل بازار ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر از بسیجیان بسیج اصناف به کمک دستگاه‌های اجرایی آمده و در به ثبات رسیدن بازار نقش بسیار مهمی داشتند.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا