آخرین خبرهااستان هاخبر داغ

افزایش ۱۰ درصدی صید ماهی کلیکا در گیلان

صید ماهی کلیکامدیرکل شیلات گیلان اشاره به افزایش صید ماهی کلیکا در گیلان گفت: صید کلیکا در دریای خزر همچنان با قدرت در حال انجام بوده و صید پنچ هزار و ۵۵ تن کلیکا با افزایش ۱۰ درصدی در این حوزه مواجه بوده‌ایم.

به گزارش تدبیرشرق، عظیم مدبری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صید انواع ماهی در گیلان یکی از شغل‌های اساسی مردم در این استان است، اظهار کرد: گیلان به دلیل سواحل بسیار زیاد دارای ظرفیت خوبی به لحاظ صید انواع ماهیان استخوانی و غیر استخوانی است.

وی با اشاره به افزایش صید ماهی کلیکا در گیلان گفت: صید کلیکا در دریای خزر همچنان با قدرت در حال انجام بوده و صید پنچ هزار و ۵۵ تن کلیکا با افزایش ۱۰ درصدی در این حوزه مواجه بوده‌ایم.

مدیرکل شیلات گیلان از فعالیت ۲۵۴ صیاد گیلانی در صید کلیکا خبر داد و افزود: با بررسی‌های به‌عمل‌آمده ارزش ریالی ماهی کلیکا صیدشده در دریای خزر و در گیلان ۲۹۲ میلیارد ریال بوده است‌.

مدبری با اشاره به دلایل افزایش صید ماهی کلیکا در گیلان تصریح کرد: ماهی کلیکا  به‌صورت پودر ماهی برای مصارف دام، طیور و آبزی‌پروری تولید می‌شود که امسال به دلیل شرایط جوی مناسب، صید ماهی کلیکا با قدرت در حال انجام است.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا