آخرین خبرهااستان هاخبر داغ

مدیر عامل شرکت برق منطقه اي گيلان: پیشرفت فیزیکی 64 درصدی پست 230 کیلوولت غرب رشت

توزیع برقپست 230/63/20 کیلوولت غرب رشت با هدف تعدیل بار پستهای انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان به بهره برداری خواهد رسید.

«بهمن داراب زاده» مدیر عامل شرکت برق منطقه اي گيلان با اعلام این مطلب گفت: این پست با اتصالات خطوط ارتباطی 230 و 63 کیلوولت با اعتباری حدود 300 میلیارد تومان در صورت تامین به موقع نقدینگی قبل از پیک تابستان 1402 به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه این پروژه از نظر مقدار سرمایه گذاری بزرگترین پروژه شرکت می باشد، افزود: عملیات احداث این پست در زمینی به وسعت 15 هزار و250 متر مربع با ظرفیت 200*2 مگاولت آمپر که قابلیت افزایش تا 200*3 مگاولت آمپر را دارد انجام می شود.
داراب زاده با بیان اینکه این پروژه 64.12 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است،گفت: این پست با 12 فیدر خروجی 63 کیلوولت که قابلیت افزایش تا 18 فیدر خروجی را دارد و با سیستم عایقی GIS و سیستم کنترل DCS، به منظور تعدیل بار پست های انتقال مجاور و تقویت شبکه فوق توزیع مرکز استان احداث خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه اي گيلان گفت: این پروژه زیربنایی و ملی از مهمترین پروژه های استان می باشد و از نظر فنی احداث این پست برای کلان شهر رشت بسیار حیاتی و ضروری است و نقش بسزایی در پایداری برق این شهرستان و تامین برق مشترکان محترم این منطقه دارد.
شایان ذکر است که در زمین پست مذکور در بخش توسعه، احداث یک پست 63/20 کیلوولت با ظرفیت 40*2 مگاولت آمپر و با 12 فیدر خروجی 20 کیلوولت نیز پیش بینی شده است.
گفتنی است که دو ترانس 230/63/20 کیلو,لت این پست در مجموع به ظرفیت 400 مگاولت آمپر خریداری شده و در حال حمل به محل پست می باشد.

/روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا