آخرین خبرهااجتماعیاسلایدر

مدیرگروه کنترل بیماری‌های مرکز بهداشت کرمانشاه: موج دوم “کرونا” شروع شده / همچنان شاهد بی خیالی و بی احتیاطی از سوی بسیاری افراد هستیم / مراقبت‌های بهداشتی مردم باید تشدید شود

موج دوم "کرونا"

مدیرگروه کنترل بیماریهای مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به آغاز موج دوم کرونا در کشور، از مردم خواست تا مراقبت‌های بهداشتی را با شدت بیشتری انجام دهند.

به گزارش تدبیرشرق ,دکتر سارا شاه آبادی ، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان کرونا در کشور، گفت: شواهد امر نشان می‌دهد موج دوم این بیماری در کشور آغاز شده و این شرایط می‌طلبد که مردم بیش از پیش رعایت نکات بهداشتی و حفافظتی را در برابر ویروس “کرونا” داشته باشند.

شاه آبادی تصریح کرد: با گذشت سه ماه از شیوع بیماری کرونا تمام مردم نسبت به خطرات این بیماری آگاه شده‌اند، اما همچنان شاهد بی خیالی و بی احتیاطی از سوی بسیاری افراد هستیم.

مدیرگروه کنترل بیماری‌ها مرکز بهداشت استان کرمانشاه تصریح کرد: بسیاری مردم از انجام مراقبت های بهداشتی و حفاظتی خسته شده‌اند، اما باید بدانند تا زمان پایان کرونا این مراقبت ها باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: مردم باید بدانند هرچه آمار مبتلایان افزایش یابد، به تبع مرگ و میر ناشی از این بیماری هم افزایش می یابد و همه باید برای حفظ جان و سلامت خود و عزیزانشان نکات بهداشتی را رعایت کنند.

شاه آبادی خاطرنشان کرد: مانند همیشه توصیه اکید ما خودداری از حضور غیرضروری در سطح جامعه، رعایت فاصله اجتماعی با افراد جامعه و استفاده از ملزومات حفاظتی از جمله ماسک و دستکش برای پیشگیری از شیوع کرونا است.

مدیرگروه کنترل بیماری ها مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به استمرار غربالگری افراد جامعه دربحث “کرونا” گفت: در حال حاضر افراد بالای 15 سال از طریق تماس با شماره تلفن 4030 مدام غربالگری می‌شوند.

وی افزود: در طرح غربالگری افراد بالای 15 سال، تمرکز ویژه ای بر بررسی وضعیت مبتلایان بیماریهای زمینه ای و زنان باردار وجود دارد و این افراد تقریبا هر هفته یکبار غربالگری می شوند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا