آخرین خبرهااستان ها

احیای منظر شهری با ساماندهی و تنظیف زمین های رها شده در سطح شهر رشت

رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با اشاره به اهمیت اجرای ماده ۱۱۰ قانون در سطح شهررشت اظهار داشت: این ماده قانونی در راستای احیای منظر و بهبود سیمای شهری و با اعمال دیدگاه شهرسازی و پاکیزگی بر نظافت و دیوار گذاری برای زمین های رها شده در بر اصلی شهر تاکید دارد.
تدبیرشرق/یکشنبه ۱۸ شهریور، نود و چهارمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری با دستور:
– بررسی لایحه موضوع اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها محدوده منطقه یک
– بررسی لایحه موضوع اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداریها
در تالار شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به عملکرد مثبت این کمیسیون در سال گذشته و تقدیر از اعضای آن یکی از علل اصلی موفقیت سال گذشته را حضور مشاورین متخصص و دلسوز در کمیسیون و توجه لازم به مشورت ها و ایده های آنها از سوی اعضای کمیسیون دانست و خواستار ابقای مشاورین و اضافه شده نیروهای تخصصی در قالب مشاور کمیسیون شد.
رضا رسولی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای ماده ۱۱۰ قانون در سطح شهر اظهار داشت: این ماده قانونی در راستای احیای منظر و بهبود سیمای شهری و با اعمال دیدگاه شهرسازی و پاکیزگی بر نظافت و دیوار گذاری برای زمین های رها شده در بر اصلی شهر تاکید دارد.
نائب رییس شورای شهر با تاکید بر این مطلب که در اجرای این ماده قانونی باید توجه داشت که با بررسی های کارشناسی و شناسایی دقیق موقعیت زمین و مالک آن از سواستفاده و یا تصاحب زمین از سوی افراد سودجو جلوگیری شود، احداث دیوار بر زمین های رها شده را مستلزم بررسی های حقوقی و دقیق دانست.
 وی افزود: بیشتر این زمین ها مبدل به محل دپو زباله و باعث آزار همسایگان گردیده اند که باید در راستای رفاه حال شهروندان و احیای فضای شهری اقدام مقتضی برای رفع این معضل صورت گیرد از تنظیف این زمین ها به صورت مرتب به عنوان بهترین راهکار اجرایی در این حوزه یاد کرد.
رییس کمیسیون عمران تشکیل پلیس ساختمان با یک ساختار مشخص و قانون مند همچون ضابطین محیط زیست با یک شعبه مشخص قضایی در بیست و چهار ساعت را راهکاری اجرایی و بازدارنده در حوزه تخلفات ساختمانی دانست که باید هر چه سریعتر به آن روی آورد.
دکتر ذاکری نیز با تایید سخنان رییس کمیسیون بکارگیری از یک المان مشخص و واحد از سوی شهرداری را که برای عموم مشخص باشد را راهکاری جهت عدم سواستفاده سودجویان در این حوزه دانست.
عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری با تاکید بر بکارگیری قوانین موجود به نفع شهر و شهروندان خواستار رایزنی های بیشتر با سیستم قضایی جهت دست یابی به راهکارهای اجرایی و متناسب با مشکل موجود شد.
  

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا