آخرین خبرهااسلایدرخبر داغسیاسی

شهردار رشت در دیدار با نماینده ولی فقیه گیلان مطرح کرد: زمینه های پیشرفت در رشت مهیا شده است

رشتسید محمد احمدی شهردار رشت به همراه احمد رمضانپور رئیس شورای اسلامی رشت و جمعی از اعضای شورای رشت با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه گیلان و امام جمعه رشت دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش تدبیرشرق و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، سید محمد احمدی شهردار رشت به همراه احمد رمضانپور رئیس شورای اسلامی رشت و جمعی از اعضای شورای رشت با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه گیلان و امام جمعه رشت دیدار و گفت و گو کردند.

شهردار رشت نیز در دیدار مذکور به فرصت داده شده مردم به متولیان در اجرای امور شهری اشاره کرد و گفت: زمینه های پیشرفت شهر رشت مهیا است.

سید محمد احمدی با اشاره به موانع توسعه شهری، بیان کرد: باید بپذیریم که مدیریت شهری با این قوانینی که در کشور حاکم است، پاسخگو نیست و مدیریت یکپارچه شهری در ایران وجود ندارد.

وی اضافه کرد: سازمان ها باید براساس قانون تبعیت داشته باشند و تمام تقصیرها را به عهده شهرداری ندانند.

شهردار رشت با بیان اینکه فصل سرما را در پیش داریم، تصریح کرد: انتظار داریم سایر دستگاه های اجرایی در حوزه تامین ماشین آلات به شهرداری کمک کنند.

احمدی به ابرچالش های شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: نبود برنامه محوری و پسماند از ابرچالش های شهر رشت محسوب می شوند.

وی ادامه داد: در راستای معضل پسماند سه پروژه زباله سوز، تصفیه خانه شیرابه و ارتقای ظرفیت کارخانه کمپوست را در برنامه داریم.

احمدی بیان کرد: ساختار اداری شهرداری رشت باید اصلاح شود ضمن اینکه کارکنان باید نسبت به شرح وظایف توجیه شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در دیدار مذکور با بیان اینکه شهرداری به تنهایی نمی تواند تمام مشکلات را برطرف کند، اظهار کرد: نهادهای مختلف باید شهرداری را همراهی کنند.

احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت به قوانین در راستای ملزم کردن دستگاه ها نسبت به همکاری با شهرداری ها اشاره کرد و افزود: جلسه های متعددی با استاندار داشتیم و در کنار آن دستگاه قضا نیز می تواند کمک کار باشد.

آیت الله رسول فلاحتی در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رشت با تبریک ایام فرخنده ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: اگر نشست با اعضای شورا و شهردار رشت بیشتر باشد به نظر می رسد فرآیند کار موثر باشد.

وی، وحدت میان شورای شهر را اثرگذار عنوان کرد و افزود: اعضای شورای شهر ایده های همدیگر را مورد نقد قرار می دهند اما در پایان رسیدن به یک هدف واحد بسیار مهم است و این امر اعضای شورا را از آسیب ها حفظ می کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اعضای شورای شهر وکلای مردم برای سامان بخشی شهر محسوب می شوند، تصریح کرد: اجرای برنامه ها با اولویت بندی مهم بوده زیرا اولویت ها همیشه در چشم مردم است.

آیت الله فلاحتی به فعالیت مسئولان گذشته در مجموعه های مختلف اشاره کرد و گفت: هرگز گذشتگان را تخریب نکنید بلکه تلاش داشته باشید ضعف های آنها را جبران کنید.

وی با برشمردن مشکلات و آسیب های شهر رشت، بیان کرد: محیط زیست، پسماند، آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود و حاشیه های شهر از اولویت های شهر رشت است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در جامعه امروزی شهر و روستا به هم گره خورده است، خاطرنشان کرد: آسیب هایی که از روستا به شهر وارد می شود و همچنین آسیب های شهری که به روستا می رسد باید با اولویت بندی بر طرف شود.

آیت الله فلاحتی یادآور شد: همه کارها با پول و سرمایه به سرانجام نمی رسد بلکه بیش از نیمی از هر اقتصادی را تلاش جهادی انسان به پیش می برد.

وی با بیان اینکه فکر، تلاش و همکاری بین متولیان بسیاری از کارها را پیش می برد، اظهار کرد: همت، اراده و تلاش در انجام امور بسیار مهم است.

امام جمعه رشت، نبود نظارت را از گلایه های مردم نسبت به دستگاه ها عنوان کرد و افزود: افزایش نرخ کالا برای مردم دردآور است بنابراین نظارت بر عرضه، توزیع به ویژه در توزیع خرد کالا مهم است.

آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه متولیان امر باید دارای دست پاک و فکر پاک باشند، بیان کرد: زیر مجموعه ها نیز باید دارای دست پاک و فکر پاک باشند ضمن اینکه نظارت موجب می شود حواس ها جمع باشد.

وی، یکی از مشکلات را نبود هماهنگی میان مسئولان مربوطه دانست و تصریح کرد: ده ها نهاد و سازمان با شهرداری در ارتباط هستند و ارتباط بین دستگاه ها برای برطرف کردن آسیب های شهری تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در اجرای برنامه ها باید افق ها دیده شود، خاطرنشان کرد: گاهی مواقع آیین نامه ها بخشی نگر هستند در صورتی که در برنامه ریزی ها باید افق ها را ببینند.

آیت الله فلاحتی، ورود شهرداری رشت به وضعیت زمین های نسخی را کار بسیار خوبی ذکر کرد و گفت: ورود شهرداری به وضعیت زمین های نسخی کارها را برای ساخت و ساز مردم آسان کرده است.

وی با اشاره به اینکه خودصیانتی توسط متولیان بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: آدمی که راست قامت و دارای دست پاک و فکر پاک باشد از هیچکس نمی ترسد.

امام جمعه رشت به تغییر مدیریت شهری در رشت اشاره کرد و یادآور شدتغییر هر روزه مدیریت مناسب نیست بلکه شهرداری می خواهیم که بماند و برای شهر کار کند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه شهردار برای سامان بخشی شهر باید همواره در حال ارائه برنامه باشد، اظهار کرد: استفاده از صاحبان ایده بسیار مهم است ضمن اینکه باید اقبال مردم نسبت به شهر را زیاد کنید.

وی، استفاده از ایده شهرداران استان های دیگر به ویژه شهرداران استان های شمالی را مهم ذکر کرد و افزود: ارتقای تعامل شهرداری با اداره های ذی ربط در برطرف کردن آسیب های شهری اثرگذار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مدیران شهرداری باید مردم دار باشند، بیان کرد: با مراجعه کنندگان مردمی باید با حوصله و سعه صدر برخورد داشته باشد.

آیت الله فلاحتی با آرزوی موفقیت برای سید محمد احمدی شهردار رشت، تصریح کرد: امیدواریم شهردار در مدت باقی مانده تلاش مضاعفی داشته باشد

 
/rasht.ir

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا