تدبیر ورزشی

شب سرنوشت ایتالیا؛ اینک آخر الزمان!

رییس فدراسیون فوتبال ایتالیا جام جهانی

مدتی قبل رییس فدراسیون فوتبال ایتالیا از عدم صعود آتزوری به جام جهانی با عبارت “آخر الزمان” نام برد و انگار حالا موعد آن فرا رسیده است.

به گزارش تدبیرشرق، آندره پیرلو، ستاره سابق فوتبال ایتالیا که به تازگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرده در نیویورک و در کنار دوستانش در حال تماشای دیدار ایتالیا و سوئد. پیرلو با تماشای بازی آهی بلند کشید و گفت؛ چه اتفاقی برای ایتالیا رخ داده است؟

به جز ضربه دارمیان که به دیرک دروازه خورد و ارسال او برای بلوتی در دقایق ابتدایی بازی که با ضربه سر مهاجم تورینو همراه بود، ایتالیا موقعیت خاصی دیگری روی دروازه سوئد نداشت. بلوتی در حدود یک ساعتی که در میدان بود تنها 5 بار توپ را لمس کرد و بعد از گذراندن مصدومیت شرایط خوبی را در استکهلم تجربه نکرد.

ویکتور لیندلوف بعد از نمایش فاجعه آمیز برابر هادرسفیلد در لباس یونایتد اجازه خودنمایی به بازیکنان آتزوری را نداد و زوج او و گرانویست که در دوران حضور در جنوا بسیار کند بود اجازه نداد چیرو ایموبیله که هنوز درگیر مصدومیت عضلانی بود از او هرگز عبور کند.

پس این بازی مضحک ترین نمایش از ایتالیا که خودش متخصص امور دفاعی است برابر دیوار خط دفاع سوئد بود و باعث شد چنین ذهنیتی برای آندره پیرلو ایجاد شود.

پیش از آغاز دیدار، هم تیمی قدیمی پیرلو یعنی ده روسی وعده داده بود که پاهای بازیکنان ایتالیا در استکهلم محکم و قوی خواهد بود و ونتورا نیز ترکیب خود را بر اساس فاکتور تجربه راهی میدان کرد.

جیجی بوفون، “BBC” (لئوناردو بونوچی، آندره بارزالی و جورجو کیه لینی) و ده روسی همگی در مسابقات جام جهانی، لیگ قهرمانان و یورو بازی کرده اند و آنها مجموعا 531 بازی ملی در کارنامه خود ثبت کرده اند. اما به گفته پیرلو، ایتالیا تیمی عصبی بود که برای کسب یک تساوی بدون گل راهی میدان شده بود که این نمایش در سطح فوتبال اروپا نیست.

بدیهی است که نتیجه ناامید کننده است، زیرا طبق نظر پیرلو، ایتالیا نیاز به یک معجزه کوچک نیاز دارد. با این حال، بدتر از نتیجه شکل این شکست بود.

در این دیدار ایتالیاتوسط مهاجمی که در لیگ امارات بازی می کند بسیار تحت فشار قرار گرفت و البته بازیکنان این تیم معتقد بودند قاضی میدان اجازه این سبک بازی را به سوئد داده است.

بینی لئوناردو بونوچی در همان 30 ثانیه ابتدایی شکست و مدافع میلان معتقد بود اگر داوری با شخصیت محکم تر در میدان بود یا از تکنولوژی VAR استفاده می شد، تایوونن باید اخراج می شد.

اما این ادعا در سوئد مورد تمسخر قرار گرفته و کلیپ تمارض کیه لینی در رسانه های اجتماعی دست به دست می چرخد. مارکوس برگ گفت: “آنها بیش از حد مانند بازیگران تئاتر هستند؛ اما بازیگران خیلی خوبی هم نبودند.”

اما به هر حال پیرلو معتقد است ایتالیاباید کیفیت بیشتری برای پیروز شدن ارائه می داده، زیرا در سراسر اروپا، شرایط مانند ایتالیا نیست که با هر برخورد ضربه ایستگاهی اعلام شود.

به هر حال شما باید سوئد را مورد ستایش قرار دهید زیرا آنها می خواستند این بازی را تبدیل به یک نبرد کنند و ایتالیا به آنها اجازه داد. آنها به سوئد اجازه دادند تا بازی را به درگیری بکشانند اما اگر ایتالیا پایه بازی را بر اساس مهارت های تاکتیکی می گذاشت، ممکن بود داستان دیگری رقم بخورد.

همچنین سوئد از لحاظ عملکرد فردی شرایط بهتری داشته است. در آن شب، ایتالیا تنها سه دریبل موفق داشت و قرار بود با تغییر از 4-2-4 به 2-5-3 ایتالیا در کناره ها برتری 3 تا 2 داشته باشد و دلیل آن نیز استناد به بازی ایتالیا برابر سوئد در یورو 2016 بود؛ اما شما اگر این بازی را تماشا کنید هرگز اینگونه فکر نمی کنید.

در ابتدای حضور ونتورا، توجیه او برای استفاده از سیستم جدید قرار دادن بهترین بازیکنان ایتالیا در ترکیب بود؛ اما در استکهلم هیچ جایی برای اینسینیه که تنها 10 دقیقه بازی کرد در میدان نبود.

الشاراوی که در هفته های اخیر درخشش فوق العاده ای در ترکیب رم داشته می توانست در ترکیب اولیه باشد؛ اما عدم علاقه ونتورا به ترکیب 3-3-4 باعث بیرون ماندن بسیاری از ستارگان از فرم خوبشان شده است.

اگرچه به نظر می رسید که نتیجه خیلی هم بد نبوده است، اما پس چه چیزی سبب می شود که نیمه خالی لیوان دیده شود؟ فرانسه چهار سال پیش از شکست 2-0 به اوکراین بازگشت تا به جام جهانی برزیل برسد، اما حالا انگار همه زمان های جهان نیز برای ونتورا کافی نخواهد بود.

شکست سرمربی 69 ساله در سپتامبر در برنابئو هنوز بهبود نیافته است و انگار طی دو ماه گذشته و بعد از بازی با اسپانیا هیچ مشکلی حل نشده است. در حال حاضر ایتالیا با سندروم استکهلم از نوع دیگری درگیر است. باخت در سوئد یک شوک بود، اما به رغم آن بعد از نمایش ضعیف لاجوردی پوشان برابر مقدونیه کسی از رخ دادن آن تعجب نکرد.

پیرلو معتقد است برای ونتورا پیدا کردن کلمات مناسب سخت خواهد بود و فشار در دو روز آینده شدید خواهد بود. ایتالیا هرگز در سن سیرو مغلوب نشده و ونتورا امیدوار است که جادوی این استادیوم تیمش را نجات داده و به جام جهانی برساند.

اما پیرلو اعتقاد دیگری دارد پس در این خصوص گفت: “سن سیرو نمی تواند برای ایتالیاگلزنی کند و من تا به حال ندیده ام یک هوادار دروازه حریف را باز کند.”

همانطور که مارکو بلینا نزو، اقتصاددان برجسته ورزشی ایتالیا توضیح می دهد با ناتوانی در صعود به جام جهانی، ایتالیا از داشتن مبلغی بالغ بر 100 میلیون یورو از درآمد تلویزیونی و اسپانسرها محروم خواهد شد. برای رسیدن به این درآمد، ایتالیا باید سوئد را مغلوب کند؛ اما در حال حاضر این اتفاق احتمال بالایی ندارد؛ حتی اگر ایتالیا قادر به انجام آن باشد.

مدتی قبل رییس فدراسیون فوتبال ایتالیا از عدم صعود آتزوری به جام جهانی به عنوان “آخر الزمان” نام برد و همانطور که او گفت این اتفاق واقعا آخر الزمان است.

منبع: ESPN

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا