آخرین خبرهااستان هااسلایدرتیتر اولسیاسیفوریملی

بازی نابلد مثل جبار کوچکی‌نژاد

بازی نابلد مثل جبار کوچکی‌نژاد

اختصاصی تدبیرشرق// جبار کوچکی‌نژاد ارم‌ساداتی نماینده مردم شریف رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی‌ است. وی با احتساب انتخابات اسفند ماه گذشته برای پنجمین بار توانست تکیه بر صندلی سبز بهارستان بزند.

کوچکی‌نژاد را یکی از با سابقه ترین نمایندگان گیلان می‌دانیم اما هرچه او در عرصه استانی تاثیرگذار است در عرصه ملی دست‌آورد قابل ذکری ندارد. در استان به کار تشکیلاتی معروف است و در هر اداره، نیروی گوش به فرمان خود را داراست. نامبرده با دهیاران و شوراهای حوزه انتخابیه یک میلیون نفری‌اش ارتباط مستقیم دارد ولیکن درمجلس علی‌رغم حضور شانزده ساله تا امروز، تاثیر گذاری بخصوصی از وی شاهد نبودیم. مثال مستدل و مبرهنش، رای نیاوردن کوچکی‌نژاد در انتخابات ناظران هیات رییسه مجلس دوازدهم و رای آوردن فردی مانند سید جلیل میرمحمدی نماینده مردم شریف تفت و میبد، با سابقه یک دوره حضور در مجلس

یکی از انتقادهای وارده به کوچکی نژاد، دخالت بیش ازحد لازم در انتصاب‌هاست، حتی در حد انتخاب مدیر اداره یک شهرستان کوچک حوزه انتخابیه و زین‌سبب وقت و تمرکز لازم را برای رسیدگی به مسائل کلان کشوری ندارد، زیرا تمرکز این نماینده باسابقه انتخاب مجدد است تا جایی که در دولت‌های همسو با خود نیز، عملکرد اثر‌گذار ملی نداشته و هنوز نتوانسته با پنج دوره نمایندگی، چهره‌ای فرا استانی از خود به نمایش بگذارد.

تمام این عرایض به کنار، بازی اشتباه وی در انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته شاهکار است. در دور اول انتخابات، تمام سیستم انتخاباتی خود را به نفع قالیباف فعال کرده و گمان می‌برد بیعت با قالیباف جایگاه والاتری نسبت به عضو ساده کمیسون تلفیق برای او به ارمغان خواهد آورد منتها زهی خیال باطل. در دور دوم نیز می‌توانست با بازی درست، خود را گزینه وزارت آموزش پرورش معرفی کند با سابقه مدیرکلی آموزش و پرورش استان گیلان و پنج دوره نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه رشت و خمام  ولیکن دولت سایه را به دولت مسعود ترجیح داد و با تمام قوا برای آن تلاش کرد.

حال باید منتظر ماند و دید کوچکی‌نژاد چند دوره دیگر می‌تواند با همان روش قدیمی و مهره چینی میدانی رکورد دار نمایندگی در گیلان شود؟

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا