آخرین خبرهااجتماعیاسلایدرملی

جریمه کشف حجاب به ۴.۵ میلیون تومان افزایش یافت!

افزایش جریمه کشف حجاب

به گزارش تدبیرشرق، بانکی پور، نماینده اصفهان در مجلس در اولین نشست فراکسیون گام دوم انقلاب اسلامی مجلس دوازدهم درباره لایحه عفاف و حجاب گفت:

عده‌ای می‌گفتند که کاری با افرادی که «بی‌حجاب» شده‌اند نداشته باشیم که این اشتباه است، لذا سه روش پیشنهاد شد روش اول بازداشت بود، روش دوم اعمال مجازات سنگین ۲۴ میلیونی بود که مرکز پژوهش‌ها پیشنهاد کرد و روش سوم اعمال جریمه در دو مرحله و بعد در نهایت مرحله سوم مجازات باشد. 

 براین اساس آنچه در لایحه آمده این است که جریمه معلق «کشف حجاب» ۱.۵ میلیون تومان باشد؛ اگر فردی مجددا بعد از صدور پیامک «بی‌حجاب» بیرون آمد مشمول جریمه قطعی ۳ میلیونی می‌شود یعنی در مجموع جریمه ۴.۵ میلیون تومانی اعمال می‌شود و قرار بود این جریمه از حساب افراد کم شود که مجمع تشخیص به آن ایراد گرفت، لذا مقرر شد که اگر این جریمه ظرف یک هفته پرداخت نشود، محدودیت‌هایی اعمال شود. 

 طرف «بی‌حجاب» در خیابان می‌آید اما همین فرد اول وقت نماز می‌خواند یعنی چادر از مسجد گرفته و نمازش را خوانده و بعد از نماز چادر را برمی‌گرداند، پس باید صف آدم‌هایی را که به دلایل مختلف روحی و روانی، سختی و فشارهای اقتصادی و فرهنگی وارد این گروه شده‌اند و «کشف حجاب» کرده‌اند را از گروهی که معاندانه این کار را انجام می‌دهند جدا کرد. جریمه بهترین راه برای جدا کردن این صف بود چون نمی‌شود همه را بازداشت و کیفری کرد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا