آخرین خبرهااجتماعیملی

نمک و شکر در ایران ۴ برابر استاندارد جهانی مصرف میشود!

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلام این که مصرف نمک و شکر در ایران چهار برابر استاندارد جهانی است، بر ضرورت کاهش مصرف آن تاکید کرد.

نمک و شکر

به گزارش تدبیرشرق، دکتر حسین فرشیدی در بوستان لاله تهران، گفت: مصرف نمک ۴ برابر جهان و مصرف شکر در ایران 3.5 برابر نرخ جهانی است که باید این روند اصلاح شود.

وی با اشاره به این که مردم‌ وزارت بهداشت را با دارو، درمان و بیمارستان می‌شناسند، اظهار داشت: ما در حوزه بهداشت به دنبال افراد سالم هستیم که بیمار نشوند. برنامه‌هایی که می‌تواند ما را سالم نگاه دارد اجرای آن سخت است.

دکتر حسین فرشیدی

فرشیدی با بیان این که فقط با یک اندیشه، ذهن و فکر مثبت می توانیم حال خوب بسازیم، افزود: داشتن تغذیه و فعالیت بدنی مناسب و مصرف انرژی ناشی از آن و دوری از استرس می تواند سلامت ما را تضمین کند.

او به برخی عادت های غلط غذایی و مضرات این عادات اشاره کرد و گفت:

مصرف شکر در ایران 3.5 برابر نرخ جهانی و مصرف نمک چهار برابر جهان است که باید این روند اصلاح شود.

طبق گزارش انتخاب معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه در یک‌ دهه گذشته و خصوصا در دو سال اخیر اقداماتی برای اصلاح مصرف قند و نمک با برنامه‌های فرهنگی انجام شده است، گفت: ترویج استفاده از نان کامل یعنی نان سبوس دار در دستور کار قرار دارد. این نان، دیابت، سرطان و فشار خون را کاهش می‌دهد. اکنون هزار و ۸۰۰ نانوایی در کشور نان کامل طبخ می کنند و امیدواریم استفاده از این نان ترویج بیشتری پیدا کند.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران در این مراسم گفت:

به خود می بالیم که بتوانیم خدمات مورد نیاز مردم را در هفته سلامت در ۱۲۳ نقطه ارائه کنیم.

حمید صاحل افزود: در سال جاری برای همه اقشار مختلف جامعه از سوی شهرداری برنامه خاص تدارک دیده شده است و هیچ‌ گروه و قشر جمعیتی نیست که از برنامه‌های تدارک دیده شده بی‌نصیب بماند.

گفتنی است نمایشگاه هفته سلامت با شعار حال خوب ساختنی است در فضایی به وسعت ۵ هزار متر مربع و ۸۰ غرفه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ پذیرای بازدید کنندگان است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا