آخرین خبرهااسلایدربین المللخبر داغ

سی ان ان: ارزیابی اطلاعاتی آمریکا می‌گوید ایران مستقیما به اسرائیل حمله نمی‌کند، اما نیرو‌های نزدیک به تهران قرار است حمله‌ای بزرگ علیه اسرائیل ترتیب دهند

حمله

دو فرد مطلع ار ارزیابی های اطلاعاتی آمریکا به سی ان ان گفتند که حمله ایران به اسرائیل احتمالاً توسط نیروهای نزدیک به ایران در منطقه انجام می شود نه مستقیماً توسط ایران.

به گزارش تدبیرشرق، در ادامه این مطلب آمده است: به گفته این منابع، تهران نسبت به تشدید درگیری ها محتاط است.

به گفته این منابع، ایران و گروه های شبه نظامی نزدیک به آن، به نظر نمی رسد به دنبال حمله به نیروهای آمریکایی یا سایر منافع امریکا در منطقه باشند.

این منابع خاطرنشان کردند، با این حال، ایران فرماندهی و کنترل کاملی بر تمامی نیروهای نزدیک به خود ندارد، بنابراین امکان حمله به منافع آمریکا را نمی توان به طور کامل رد کرد.

به دنبال حمله اخیر اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، ایالات متحده و متحدانش برای حمله احتمالی ایران علیه منافع اسرائیل و آمریکا در منطقه آماده شده اند.

این منابع به سی‌ان‌ان گفتند که ارزیابی اطلاعاتی آمریکا حاکی از آن است که ایران از چندین گروه شبه‌نظامی نیابتی خود خواسته است که همزمان با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌ها، حمله‌ای گسترده علیه اسرائیل انجام دهند و ممکن است به همین زودی ها در همین هفته حمله کنند.

یکی از منابع گفت، با این حال، در مورد اینکه آیا آنها تا پایان ماه رمضان برای حمله صبر می کنند یا خیر، بحث وجود دارد.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا