آخرین خبرهااسلایدربین المللخبر داغ

پادشاه اردن: جهان نمی‌تواند حمله اسرائیل به رفح را تحمل کند

 حملهپادشاه اردن گفت که دیدار وی با رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی صورت می گیرد که «یکی از ویرانگرترین جنگ‌ها در تاریخ معاصر همچنان در غزه در حال وقوع است».

به گزارش تدبیرشرق، «عبدالله دوم» پادشاه اردن گفت که دیدار وی با «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا  در حالی صورت می گیرد که «یکی از ویرانگرترین جنگ‌ها در تاریخ معاصر همچنان در غزه در حال وقوع است».

وی افزود که بیش از ۱۰۰ هزار فلسطینی در غزه شهید، مجروح یا مفقود شده‌اند و جهان نمی‌تواند حمله اسرائیل به رفح که «مطمئناً فاجعه انسانی دیگری به بار خواهد آورد» را تحمل کند.

عبدالله دوم بر ضرورت برقراری «آتش‌بس پایدار» و تلاشهای مجدد برای رساندن کمک‌های بیشتر به غزه تأکید کرد.

وی گفت که نقش آنروا برای کمک‌رسانی به غزه ضروری بوده و لازم است این آژانس که به دریافت حمایت ادامه دهد.

پادشاه اردن افزود که جهان نباید وضعیت کرانه باختری اشغالی و قدس شرقی را نادیده بگیرد؛ جایی که گسترش شهرک‌های غیرقانونی اسرائیل و تشدید خشونت‌های شهرک‌نشینان «افراطی» امکان ایجاد هرج و مرج در کل منطقه را پررنگ‌تر می‌کند.

وی تأکید کرد که صلح بدون راه حل سیاسی که منجر به تشکیل یک «دولت فلسطینی مستقل و قابل دوام با پایتختی بیت‌المقدس شرقی» شود، وجود نخواهد داشت.

عبدالله دوم گفت که حملات علیه غیرنظامیان، زنان و کودکان بی‌گناه قابل قبول نیست و وحشت چند ماه اخیر نباید «تکرار یا پذیرفته شود».

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا