آخرین خبرهاخبر داغعلم و تکنولوژی

اولین اینترنت ماهواره‌ای برای تلفن همراه راه‌اندازی می‌شود

اینترنت ماهواره‌ایشرکت تی موبایل یو اس اعلام کرد شرکت اسپیس ایکس یک موشک فالکون ۹ را با اولین مجموعه از ماهواره‌های استارلینک که می‌توانند سیگنال‌های تلفن را مستقیما از فضا به تلفن‌های هوشمند ارسال کنند، پرتاب کرد.

شرکت های تی موبایل یو اس و اسپیس ایکس در اوت سال ۲۰۲۲ اعلام کرده بودند این اپراتور تلفن همراه آمریکایی از ماهواره‌های استارلینک شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک برای فراهم کردن تماس تلفنی ماهواره‌ای برای کاربران تلفن همراه در نقاطی از آمریکا، استفاده خواهد کرد.

ماهواره‌های استارلینک که مانند یک برج سلولی در فضا کار می‌کنند، به جای استفاده از تجهیزات تخصصی، با تلفن‌های موجود کاربران کار می‌کنند تا امکان ارسال پیام‌های متنی را در مناطقی که سیگنال‌های شبکه تلفن همراه ضعیف هستند یا وجود ندارند، فراهم کنند. کیت تایس، مدیر ارشد مهندسی سیستم های کیفیت اسپیس ایکس، در یک پخش اینترنتی برای پرتاب سه شنبه گفت: اسپیس ایکس در مرحله بعدی، قادر به ارائه خدمات صوتی و داده خواهد بود.

سایر اپراتورهای تلفن همراه در سراسر جهان شامل شرکت کی دی دی آی ژاپن، اپتوس استرالیا، وان ان زد نیوزیلند و راجرز کانادا، با شرکت اسپیس ایکس برای عرضه فناوری «مستقیم به سلولار»، همکاری خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت تی موبایل اعلام کرد خدمات «مستقیم به سلولار»، ابتدا با پیام متنی آغاز خواهد شد و سپس با عرضه امکان تماس صوتی و داده در سال های آینده، گسترش پیدا می‌کند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا