آخرین خبرهاسیاسیملی

امام جمعه اصفهان: اگر آمار تعداد آرا در انتخابات کم باشد، این استنباط را می کنند که مردم از حکومت روگردان شده اند

طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان گفت: در دنیا هیچ کشوری همانند کشور ما مستقل نیست و این در حالی است که اکنون کشورهای اسلامی دیگر، جرأت نمی کنند به هم نوعان خود در غزه کمک کنند، زیرا آمریکا به آنها اجازه نمی دهد و از خود اختیار ندارند.

به گزارش تدبیرشرق، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار با نمایندگان قرارگاه های نه گانه ائمه جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات و حضور حداکثری مردم اظهار داشت: انتخابات یک امر واجب و فتوای همه علما است و به این واسطه دهان دشمن بسته می شود، زیرا هر کاری که دشمنان انجام دهند برای این است که مردم را از حکومت جدا کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان این که وظیفه طلاب و روحانیون در توجیه و ترغیب مردم برای حضور حداکثری در انتخابات بیش از دیگران است گفت: دلیل این که برای برخی از مردم رأی دادن دشوار است، بخشی از آن مربوط به مسائل اقتصادی است و این همان کاری است که دشمن می خواهد انجام دهد.

آیت الله طباطبایی نژاد قضاوت های کودکان را سبب برخی از دلسردی ها عنوان کرد و ادامه داد: باید مردم را این گونه توجیه کرد که دلیل برخی از مشکلات اقتصادی مسائلی مانند جنگ و یا کم شدن ارزش پول است و درآمد دولت نیز تنها از طریق درآمدهای نفتی و مالیات است.

وی افزود: در عین حال باید این را نیز برای مردم بازگو کرد که از ابتدای انقلاب با وجود همه دشمنی و افزایش چند برابری جمعیت کشور، نظام کارهای بزرگی در حوزه های مختلف به ویژه در زمینه، جاده سازی، برق و آب انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان حضور در انتخابات را واجب اجتماعی دانست و گفت: تمام تحریم های دشمن برای این است که مردم را از حکومت جدا کنند ، اما آن چه که در دنیا مورد قبول است آمار رسمی انتخابات بوده و اگر آمار تعداد شرکت کنندگان کم باشد دشمن این استنباط را می کند که مردم از حکومت روگردان شده اند.

آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر رویش ها و پیشرفت های پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: حتی درباره موضوع حجاب نیز که برخی اظهار می کنند همانند پیش از انقلاب شده است، آنها خود می دانند که مسئله حجاب قابل قیاس با پیش از انقلاب نیست و امروز جوانانی داریم که برای رفتن به غزه در نوبت هستند و اگر کار نشده بود و فضا رها می شد این گونه نبود، چرا که با وجود تلفن های همراه و فضای مجازی جوانان ما هم چنان پایبند مانده اند.

وی خاطر نشان کرد: باید بدون آن که مأیوس شویم کار کنیم و طلبه های جوان را نیز باید توجیه کرد و باید برای مردم گفت که انقلاب چه خدماتی انجام داده است.

وی اضافه کرد: در دنیا هیچ کشوری همانند کشور ما مستقل نیست و این در حالی است که اکنون کشورهای اسلامی دیگر، جرأت نمی کنند به هم نوعان خود در غزه کمک کنند، زیرا آمریکا به آنها اجازه نمی دهد و از خود اختیار ندارند.

امام جمعه اصفهان وجود دشمن را سبب رشد عنوان کرد و گفت: وجود دشمن ، سبب رشد انسان می شود و قرآن کریم نیز می فرماید ” كَذلِكَ جَعَلْنا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا شَياطِينَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ “، لذا از این دشمنی فرصت پیدا کردیم و کارهای بزرگی در کشور انجام شد.

در ابتدای این جلسه نماینده قرارگاه های نه گانه ائمه جمعه گزارشی از برنامه های اجرا شده ارائه کرد و اظهار داشت: قرارگاه استانی ائمه جمعه در هر فصل یک جلسه برگزار می کند و علاوه بر آن  9 قرارگاه شهرستانی نیز سازماندهی شده است.

وی افزود: این قرارگاه های نه گانه هر یک دبیر دارد و در هر فصل، جلسه ای در استان برگزار می شود و هم چنین گردهمایی کشوری نیز بر اساس آن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نقش قرارگاه ائمه جمعه در ترغیب مردم جهت حضور حداکثری در انتخابات گفت: در خصوص تقویت حضور حداکثری در انتخابات،  امروز احتیاج به این است که نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان ها تقویت شوند، چرا که تقویت نماینده ولی فقیه در استان ها، در واقع تقویت ولی فقیه است.

وی اضافه کرد: درصدد هستیم با برنامه ریزی در شهرستان ها در یک بازه زمانی مشخص ، از افرادی که از نظر اجتماعی نخبگان و افراد موثر هستند را دعوت نموده تا آنها نیز به حضور پرشور مردم در انتخابات کمک کنند.

گفتنی است در این جلسه دبیران قرارگاه های نه گانه هر یک گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا