آخرین خبرهااجتماعیخبر داغ

سردار رضایی: تیراندازی در عروسی و عزا جرم است

تیراندازیجانشین فرمانده کل انتظامی کشوربا بیان اینکه هیچ کس حق ندارد بگوید تیراندازی در مراسم عزا و عروسی رسم است بلکه این یک نوع جرم است، گفت: این فرهنگ نیست بلکه این اقدامی غیرقانونی است و باید نفرات مجرم تحت تعقیب قرار گیرند.

به گزارش تدبیرشرق، سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی کشور امروز در کمیسیون عملیات شهرستان شوشتر اظهار کرد: علی‌رغم مشکلاتی که در استان خوزستان وجود دارد اما کارنامه استان کارنامه موفقی است.

برنامه‌ریزی برای مقابله با سرقت‌های مسلحانه

وی با تأکید بر اینکه در خصوص سرقت‌های مسلحانه باید برنامه‌ریزی و تلاش بیشتری صورت بپذیرد، افزود: تاکید بنده بر این است که تمامی مصوبات و دستورالعمل‌های ابلاغی در زمینه‌های مختلف باید به صورت کامل و دقیق اجرا شود تا به هدف نهایی برسیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور گفت: سلاح و مهمات یکی از اولویت‌های رده‌های استان خوزستان است و به‌عنوان مثال معاونت اجتماعی می‌بایست نسبت به بدعت تیراندازی در مراسم عزا و عروسی واکنش اجتماعی گسترده‌ای داشته باشد.

 تیراندازی در عروسی و عزا جرم است

وی با بیان اینکه هیچ کس حق ندارد بگوید تیراندازی در مراسم عزا و عروسی رسم است بلکه این یک نوع جرم است، ادامه داد: این فرهنگ نیست بلکه این اقدامی غیرقانونی است و باید نفرات مجرم تحت تعقیب قرار گیرند همچنین بخش‌های مختلف اجتماع، سخنرانی‌های دانشگاه، صحبت جامعه شناسان و نظرات همه قضات می‌بایست از جمیع جهات قبح سلاح را برای مردم مشخص کند البته می‌بایست با اشراف اطلاعاتی دارندگان سلاح غیرمجاز را جمع‌آوری کنیم.

سردار رضایی تصریح کرد: کسانی که سلاح مجاز دارند اما تیراندازی غیرمجاز می‌کنند یا مجوز سلاح آنها تمام شده حق داشتن سلاح ندارند و این مطالبه جدی پلیس است.

طرح امنیت محله محور ایجابی است

وی به موضوع امنیت محله محور اشاره داشت و گفت: روح حاکم بر امنیت محله محور ایجابی است و اصلش کلانتر و پاسگاه محور است، رئیس کلانتری و پاسگاه باید با اقدامات ایجابی، خود را محور و تکیه‌گاه مردم کند، تمامی مکان‌ها و مشکلات آسیب‌زا نیز با اقدامات ایجابی حل و فصل شود و اگر نشد به صورت سلبی اقدام شود.

 جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خصوص آموزش عنوان کرد: دانستنی‌های حقوقی، قضائی، نظامی و انتظامی کارکنان باید بالا رود و همچنین دانستنی‌های تعاملاتی با مردم، بازاریان، کسبه و کودکان  همچنین با چه ادبیات و کلامی صحبت کنیم و این موارد محورهای اصلی آموزش هستند که باید لحاظ شوند.

وی خاطرنشان کرد: فراجا اکنون نیرویی است که مقام معظم رهبری در وصف آن از واژه «مقدس» استفاده و کارکنان آن را مجاهدان فی سبیل الله و این مجموعه را مظهر اقتدار ملی خوانده‌اند و این‌ها القابی هستند که ایشان به مجموعه انتظامی هدیه کردند و این بدان معنا است که ما می‌بایست از لباس مقدس انتظامی مراقبت کنیم.

سردار رضایی با اشاره به این که ما مدیون خون شهدا و انقلاب هستیم، تصریح کرد: ما همه فرزند این انقلاب و حافظان آن هستیم و یکی از وظایف اصلی مجموعه انتظامی مراقبت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ما بر اساس قانون عمل می‌کنیم و قانون هم از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع می‌کند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به تهدیدهای نرم زیادی که در فضای مجازی وجود دارد، اشاره کرد و افزود: تهدید اخلاق، باورها، اعتقادات دینی، شیرازه و بنیان خانواده ها از مهمترین و قویترین اقدامات دشمن است که همه ما وظیفه داریم به شدت از این موضوعات مراقبت کرده و به جد با مخالفان آن مبارزه کنیم.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا