آخرین خبرهااسلایدراقتصادیخبر داغ

موافقت با وام ۳۰۰ و ۳۵۰ میلیون تومانی ازدواج

وامرئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:اعضای کمیسیون با پیشنهاد پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان وام ازدواج برای زوج و زوجه (جمعاً ۶۰۰ میلیون) و ۳۵۰ میلیون وام ازدواج برای زوج تا ۲۵ سال و زوجه تا ۲۳ سال (جمعاً ۷۵۰ میلیون) موافقت کردند.

به گزارش تدبیرشرق, ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ، ضمن اشاره به بررسی تبصره‌های لایحه برنامه بودجه 1403 که به کمیسیون اجتماعی ارائه شده است، عنوان کرد: در نشست امروز (یکشنبه 10 دی‌ماه) کمیسیون، بحث‌های مختلفی طرح و پیشنهادات دستگاه‌های مربوط اخذ شد که ما در پیشنهادات خود به کمیسیون تلفیق برنامه بودجه مجلس لحاظ خواهیم کرد.وی افزود: یکی از بحث‌های مهمی که در نشست امروز کمیسیون اجتماعی مجلس طرح و بررسی شد، افزایش وام ازدواج جوانان بود که یکی از وظایف ما در کمیسیون اجتماعی است. در همین راستا اعضای کمیسیون با پیشنهاد پرداخت 300 میلیون تومان وام ازدواج برای زوج و زوجه -جمعاً 600 میلیون- و 350 میلیون وام ازدواج برای زوج تا 25 سال و زوجه تا 23 سال -جمعاً 750 میلیون تومان می‌شود- موافقت کردند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: با توجه به تورم اخیر کشور و همچنین منابعی که دولت تعریف کرده، توانستیم افزایشی در وام ازدواج نسبت به سال قبل تصویب کنیم که جوانان عزیز ما بتوانند حداقل‌ها را در شروع زندگی مشترک تامین کنند.

/گیل خبر

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا