آخرین خبرهااستان ها

رشت؛ قطب گردشگری ایران

شهردار رشت گفت: رشت با وجود ظرفیت‌های متعدد همچون ستاره‌ای درخشان در آسمان ایران می‌درخشد و از قطب‌های گردشگری، فرهنگی، صنعتی و غیره بوده و غذاهای رشت که آمیخته با صنایع دستی است همواره باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌شود.

به گزارش تدبیرشرق، رحیم شوقی امروز پنج شنبه ۷ دی ماه در بزرگترین رویداد خوراک ایران که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن هفته رشت اظهار کرد: ۱۲ دی‌ماه ۴۶۶ سال پیش رشت به عنوان مرکز اجتماعی، سیاسی، فرهنگی ولایت گیلان انتخاب شد. شهر رشت با وجود ظرفیت‌های متعدد و همچنین بینش بالای مردمان زادگاه بزرگان و عالمان متعددی بوده است.

شهردار رشت افزود: رشت با وجود ظرفیت‌های متعدد همچون ستاره‌ای درخشان در آسمان ایران می‌درخشد و از قطب‌های گردشگری، فرهنگی، صنعتی و غیره بوده و غذاهای رشت که آمیخته با صنایع دستی است همواره باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌شود.

وی بیان کرد: رشت به واسطه همین توانمندی‌ها در شبکه شهرهای خلاق خوراک یونسکو به ثبت رسیده، این فرصت خوبی فراهم کرده تا بتوانیم با ارائه انواع خوراک‌های محلی و بومی اشتغال پایدار را برای جوامع محلی ایجاد کنیم. در این راستا مجموعه مدیریت شهری امروز بزرگترین گردهمایی خوراک ایران را برگزار می‌کند.

شوقی با اشاره به هفته بزرگداشت رشت، تصریح کرد: حدود ۴۰ ویژه‌برنامه به مناسبت هفته رشت از ۶ تا ۱۲دی‌ماه در رشت برگزار می‌شود که جشنواره خوراک یکی از همین برنامه‌هاست که با حضور سفرا و خبرنگاران خارجی در حال برگزاری است.

در تلاشیم رشت را به جایگاه واقعی اش برسانیم

محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک آغاز هفته رشت اظهار کرد: به تمامی مسوولان کشوری و همچنین میهمانان خارجی از جمله سفیر کشور قزاقستان و رایزن اول کشور ترکیه و خبرنگاران داخلی و خارجی و دیگر مدعوین عزیز در این مراسم حضور دارند خیر مقدم عرض می‌کنم و این حضور پُر شور در هفته رشت وظایف ما را در راستای توسعه این شهر فرهیخته سنگین‌تر می‌کند.
وی با بیان اینکه رشت شهر اولین‌ها و بهترین‌ها است افزود: رشت را نباید صرفا به خوراک، صنایع دستی، آب و هوای خوب و مناظر زیبایش شناخت، بلکه بزرگترین ویژگی رشت مردمان خوش طینت و گشاده روی رشتی است که در تمام جهان زبانزد هستند.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه خونگرم بودن و مهربانی مردمان رشت از جمله مباحثی است که گردشگران را به تکرار حضور در این شهر ترغیب می‌کند بیان کرد: از تمامی خبرنگاران و سفرای عزیزی که در این رویداد بزرگ حضور دارند تقاضا دارم تا پیام صلح و دوستی مردمان شهر فرهیخته رشت را به مردمان کشورهایشان اعلام کنند.
کارگرنیا با اشاره به اینکه ما منتخبین مردم رشت به همراه شهردار این شهر در تلاشیم تا رشت را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم افزود: ما قصد داریم با تعاملات سازنده هفته رشت را به هفته جهانی رشت تبدیل و برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه سردار بزرگ استکبار ستیز شهید میرزا کوچک خان جنگلی که اسطوره بزرگ مردمان رشت و ایران است گفت: رشت اسطوره‌های بزرگ فراوانی دارد و همه ما فرزندان دیار بزرگ مرد استکبار ستیز هستیم که در دفاع از حق آماده و مقابله با ظالم پای کار ایستاده ایم.

/دیارمیرزا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا