آخرین خبرهااستان ها

رشت در مسیر تحول؛ آغاز عملیات خاکریزی محور شهید سلیمانی با حضور رئیس شورا، اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت

 به گزارش تدبیرشرق، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر با همراهی رحیم شوقی شهردار امروز پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ از آغاز عملیات خاکریزی و لوله گذاری محور شهید سلیمانی (ژ۵) به صورت میدانی بازدید کردند.
شهردار رشت در جریان بازدید مذکور با اشاره به اینکه عملیات اجرایی محور شهید سلیمانی (ژ۵) دهم آذرماه جاری آغاز شده است اظهار کرد: همکاری بسیار خوب آب منطقه ای گیلان، حمایت استانداری و دستگاه قضایی موجب شده که پروژه مذکور پس از حدود ۱۲ سال از حالت رکود خارج شود و به جریان بیفتد.
رحیم شوقی، محور شهید سلیمانی را با استفاده از حریم کانال (ژ۵) عنوان کرد و افزود: عملیات اجرایی محور شهید سلیمانی از بلوار شهید انصاری آغاز می شود و به طول ۴ هزار و ۸۵۰ متر به پیله داربن در پیربازار می رسد.
وی با بیان اینکه محور شهید سلیمانی (ژ۵) یکی از بزرگ ترین خیابان های شهر رشت محسوب می شود که در سال های اخیر در حال احداث است، تصریح کرد: پروژه مذکور به صورت خیابان کامل پیش بینی شده و برنامه ریزی برای هدایت آب های سطحی، زیرسازی، پیاده روسازی، روشنایی و حفاظ کنار مسیر انجام شده است.
شهردار رشت به فرآیند عملیات اجرایی محور شهید سلیمانی (ژ۵) در قالب سه قطعه به منظور تسریع در اجرای پروژه اشاره کرد و گفت: قطعه نخست از بلوار شهید انصاری آغاز می شود و به پل عرفان به طول یک هزار و ۲۵۰ متر می رسد.
شوقی با اشاره به عملیات اجرایی محور شهید سلیمانی (ژ۵) از ۱۵ آذر ماه جاری، یادآور شد: لوله گذاری آب های سطحی همزمان با عملیات خاکریزی محور مذکور انجام شده و عملیات پیاده روسازی در حال انجام است.
وی به هماهنگی های انجام شده با پیمانکار برای خرید جداول پیش ساخته و لوله ها اشاره کرد و افزود: طی مدت یک ماه آینده همزمان با عملیات خاکریزی عملیات جدول گذاری، زیرساخت تیرهای روشنایی و کف پوش محور مذکور انجام می شود و هفته دولت سال آینده به اتمام می رسد.
 
 
 
 
 
 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا