آخرین خبرهااسلایدربین المللخبر داغ

رسانه‌های عربی: مصر طرح سه مرحله‌ای را برای پایان دادن به جنگ غزه پیشنهاد کرد / در این طرح پس از آتش‌بس حداقل دو هفته‌ای، یک دولت تکنوکرات در غزه تشکیل می‌شود

آتش‌بسبه گزارش رسانه‌های عربی، مصر پیش‌نویسی را برای پایان دادن به جنگ غزه در چند مرحله تنظیم کرده است. همان‌طور که شبکه تلویزیونی سعودی “الشرق” امروز یکشنبه ۲۴ دسامبر (۳ دی‌ماه) گزارش داد، مرحله اول اجرای یک آتش‌بس حداقل دو هفته‌ای پیش‌بینی می‌کند. در این مدت ۴۰ گروگانی که در نوار غزه نگهداری می‌شوند نیز باید آزاد شوند. در مقابل، اسرائیل باید ۱۲۰ زندانی فلسطینی را آزاد کند. در هر دو طرف این افراد باید شامل زنان، کودکان زیر ۱۸ سال و افراد مسن‌تر و بیمار باشد. این گزارش به “منابع آگاه” استناد کرده و توضیح بیشتری نداده است.

 

دویچه وله: به گزارش رسانه‌های عربی، مصر پیش‌نویسی را برای پایان دادن به جنگ غزه در چند مرحله تنظیم کرده است.
به گزارش تدبیرشرق, به نقل از خبرگزاری آلمان، همان‌طور که شبکه تلویزیونی سعودی “الشرق” امروز یکشنبه ۲۴ دسامبر (۳ دی‌ماه) گزارش داد، مرحله اول اجرای یک آتش‌بس حداقل دو هفته‌ای پیش‌بینی می‌کند. در این مدت ۴۰ گروگانی که در نوار غزه نگهداری می‌شوند نیز باید آزاد شوند. در مقابل، اسرائیل باید ۱۲۰ زندانی فلسطینی را آزاد کند. در هر دو طرف این افراد باید شامل زنان، کودکان زیر ۱۸ سال و افراد مسن‌تر و بیمار باشد. این گزارش به “منابع آگاه” استناد کرده و توضیح بیشتری نداده است.
مرحله دوم برقراری گفت‌وگوی ملی فلسطینی تحت حمایت مصر است. گفته شد که هدف “پایان دادن به تقسیم” و تشکیل یک دولت تکنوکرات بود. این قطعه به رقابت میان دو گروه بزرگ فلسطینی، فتح به رهبری محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در کرانه غربی و حماس اشاره دارد.
مرحله سوم، آتش‌بس کامل و توافق جامع در مورد تبادل گروگان‌ها و زندانیان فلسطینی را پیش‌بینی می‌کند.
در نهایت طبق گزارش‌ها، این طرح خواستار خروج کامل ارتش اسرائیل از نوار غزه است. در عین حال، همه افراد آواره باید اجازه داشته باشند به محل زندگی خود بازگردند.
تاکنون هیچ واکنش رسمی از سوی مصر یا حماس به این گزارش صورت نگرفته است.
/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا