آخرین خبرهاخبر داغعلم و تکنولوژی

بخش سلامت و زمان تعویض باتری به اندروید اضافه می‌شود

اندرویدکاری که اندروید انجام می‌دهد شبیه به چیزی است که در انواع گوشی اپل به کاربران نشان داده می‌شود، با این تفاوت که اندروید برخلاف iOS هنوز سلامت باتری را نشان نمی‌دهد.

به نظر می‌رسد گوگل تصمیم دارد به‌زودی بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات اندروید اضافه کند.

به گزارش تدبیرشرق به نقل از دیجیاتو، از آن‌جایی که طول عمر گوشی‌های هوشمند فارغ از اینکه گوشی میان رده باشند یا گوشی اقتصادی همیشه برای کاربران مهم بوده است، سازنده‌ی انواع گوشی گوگل تصمیم دارد به‌زودی بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات اندروید اضافه کند.

در نسخه‌ی QPR۱ اندروید ۱۴، گوگل چندین ترفند را که شامل عیب یابی دستگاه و بخش جدیدی در مورد باتری می‌شدند معرفی کرد. بخش مربوط به باتری تعداد چرخه‌های شارژ باتری را با استفاده از شمارش تعداد دفعات پر و خالی شدن آن به کاربران گزارش می‌دهد.

کاری که اندروید انجام می‌دهد شبیه به چیزی است که در انواع گوشی اپل به کاربران نشان داده می‌شود، با این تفاوت که اندروید برخلاف iOS هنوز سلامت باتری را نشان نمی‌دهد.

سلامت باتری، ظرفیت باقی‌مانده‌ی باتری را با توجه به سن آن نشان می‌دهد. برای مثال هرچه باتری سن بیشتری داشته باشد ظرفیت آن کمتر گزارش می‌شود.

درصد تخمینی شارژ باتری

بر اساس یافته‌های Android Authority، گوگل به‌تازگی با انتشار به‌روزرسانی آزمایشی جدیدی برای Settings Services (این برنامه مستقل از اندروید به‌روزرسانی می‌شود) بخش سلامت باتری را به آن اضافه کرده است. بخش موردبحث درصد تخمینی شارژی که باتری در حال حاضر می‌تواند در مقایسه با زمانی که نو بود نگه دارد را به کاربران نشان می‌دهد.

علاوه بر موارد گفته‌شده، ظاهراً بخش سلامت باتری توانایی اطلاع دادن زمان تعویض باتری به کاربران را نیز دارد. این بخش می‌تواند باتری اصلی را از باتری جایگزین تشخیص دهد.

بخش سلامت باتری هنوز فعال نشده است. ولی توسعه‌دهندگان با فعال کردن آن به صورت دستی، توانستند از چنین اطلاعاتی آگاه شوند.

گوگل قبل‌تر هم دست به چنین تلاشی زده بود. در نسخه‌های آزمایشی اندروید ۱۳ بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات پیکسل‌ها اضافه کرده بود. اما به دلایل نامشخصی این بخش هرگز به نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۳ راه پیدا نکرد.

/فرارو

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا