آخرین خبرهاحوادثخبر داغ

«بیمار شما بدحال است، پول واریز کنید» / پلیس: مراقب این پیام باشید!

بیماررئیس پلیس فتا تهران بزرگ از انهدام باند چهار نفره کلاهبرداران تلفنی که با جعل هویت پزشکان بیمارستان‌ها از خانواده بیماران بستری در بیمارستان‌ها کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

چندی پیش تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند که فردی ناشناس خود را پزشک معالج بیمار آن‌ها که در بیمارستان بستری است معرفی کرده و با اعلام اینکه مریض آن‌ها بدحال است و باید سریعا مداوا شود از آن‌ها خواسته مبلغ مورد نظر را واریز کنند.

به گزارش تدبیرشرق، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند چهار نفره کلاهبرداران تلفنی که با جعل هویت پزشکان بیمارستان‌ها از خانواده بیماران بستری در بیمارستان‌ها کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اعلام کردند که فردی ناشناس خود را پزشک معالج بیمار آن‌ها که در بیمارستان بستری است معرفی کرده و با اعلام اینکه مریض آن‌ها بدحال است و باید سریعا مداوا شود از آن‌ها خواسته مبلغ مورد نظر را واریز کنند.

وی با اشاره به ابعاد گسترده این پرونده خاطرنشان کرد: کارشناسان متخصص پلیس فتا پایتخت تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و با بررسی‌های فنی مشخص شد مجرمین با مراجعه به بیش از ده بیمارستان در سراسر کشور و به دست آوردن اطلاعات پزشکان، با ترفند‌های زیرکانه با پذیرش بیمارستان تماس گرفته و خود را پزشک آن بیمارستان معرفی می‌کردند و درخواست شماره تماس همراهان بیمار بستری شده تحت نظر خود را می‌کردند.

معظمی گودرزی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده در روند رسیدگی به بیش از ۳۰ نفر ادامه داد: مجرمین پس از به دست آوردن شماره تلفن همراهان بیمار، بلافاصله با آن‌ها تماس میگرفتند و با معرفی خود بعنوان پزشک معالج با ترساندن و نگران کردن آن‌ها از وضعیت بیمار، درخواست وجه برای جراحی و اقدامات پزشکی می‌کردند که شکات نیز باتوجه به شنیدن نام پزشک و نگرانی از وضعیت بیمار خود بدون بررسی صحت موضوع وجه مورد نظر را واریز می‌کردند.

وی با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی و مستمر پلیس در راستای کشف این پرونده افزود: در نهایت با اقدامات فنی و پلیس همکارانم در پلیس فتا تهران بزرگ تمامی اعضای این باند چهار نفره شناسایی و پس از تشریفات قضایی در یکی از استان‌های شمالی کشور دستگیر و به پلیس فتا پایتخت منتقل شدند، بنا بر آمار اعلامی از بیمارستان‌ها مشخصات بیش از ۳۰۰ نفر از بیماران در اختیار این مجرمین بوده و قصد کلاهبرداری از آنان را داشتند که با اقدامات به موقع پلیس ناکام ماندند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: کلاهبرداران دائما در حال فعالیت بوده و مدام شیوه و شگرد خود را تغییر می‌دهند، تماس‌هایی که تحت عناوین مختلف با شما گرفته می‌شود و با ارائه‌ی مشخصات و یا اطلاعاتی از زندگی شخصی یا کاری شما، درخواست وجه می‌کند را جدی بگیرید و بدون بررسی و اطمینان از صحت موضوع و هویت شخص تماس گیرنده به هیچ عنوان هیچ مبلغی واریز نکنید، چرا که ممکن است فردی که با شما تماس گرفته کلاهبردار باشد و به نحوی اطلاعاتی از زندگی شما به دست آورده باشد.

/فرارو

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا