آخرین خبرهااسلایدرملی

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان: آمادگی ساماندهی ۵ هزار نخبه در سال آینده را داریم

باقری‌مقدم گفت: بنیاد می‌تواند، با توجه به نیاز اعلام شده توسط استان‌ها، از طریق سامانه جذب، نخبگان را شناسایی و پس از بررسی رزومه، برای فعالیت معرفی کند.

به گزارش تدبیرشرق، نشست هم اندیشی جمعی از نخبگان، استعدادهای برتر و اساتید دانشگاه های استان با استاندار زنجان و قائم مقام بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در بخشی از این نشست، دکتر ناصر باقری مقدم، با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان آمادگی دارند بر اساس نیازهای استان‌ها، نخبگان را ساماندهی کند، اظهارداشت: بنیاد می‌تواند، هر تعداد نخبه را که استان ها اعلام می‌‌کنند، از طریق سامانه جذب شناسایی و پس از برسی رزومه، آنها را با توجه به نیاز به استان‌ها، معرفی کند تا مشغول فعالیت شوند.

وی همچنین از اجرای ۲۶ طرح کلان ملی در حوزه فناوری کشور در سال آینده خبر داد و گفت: در این حوزه، هزار نفر از نخبگان، مشغول فعالیت می شوند.

قائم‌مقام بنیاد نخبگان کشور همچنین به اجرای طرح بورسیه صنعتی اشاره کرد و افزود: در هر استان صنایع بزرگ می توانند به طور مشترک با بنیاد ملی نخبگان، بورسیه صنعتی را اجرا کنند.


باقری گفت: در این طرح، بنیاد، بهترین برگزیدگان کنکور را معرفی می‌کند و آنها ۲ روز در هفته در این صنایع مشغول می شوند که بعد از ۲ سال، صنعت و دانشگاه ارزیابی خود را اعلام می کنند و حتی مشمولان سربازی، می توانند دوره سربازی خود را هم در این طرح بگذرانند.

گفتنی است، در پایان این نشست تفاهم نامه ای میان استانداری و بنیاد ملی نخبگان به منظور توسعه تعاملات فی‌مابین با هدف شبکه سازی جامعه نخبگانی امضا شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا