آخرین خبرهااسلایدرخبر داغسیاسی

جعفرزاده نماینده ادوار رشت خبر داد: با شکایت قالیباف در دادگاه تجدیدنظر به 91 روز حبس تعلیقی محکوم شدم/ قاضی اصلا لایحه و مستندات من را نخواند

قالیبافغلامعلی جعفرزاده نماینده ادوار رشت از محکومیت تعلیقی 91 روزه خود در دادگاه شکایت ریاست مجلس خبر داد.

جعفرزاده گفت: این حکم بابت مصاحبه خرید منزل توسط خانواده محمدباقر قالیباف در ترکیه صادر شده است. البته دادگاه بدوی که تشکیل شد بیشتر صوری بود. آقای قالیباف در این دادگاه نیاز به وکیل هم نداشت و خود قاضی با من دعوا داشت. حتی لایحه کاملا مستدلی که فرستادم را مطالعه نکرد.  من تمام مدارک و مستندات را فرستادم و قاضی از من اصالت آن را می خواست. من گفتم شما از خود وزارت امور خارجه می توانید اصالت امضاها را بررسی کنید. ولی قاضی گفت شما باید بروید ترکیه و تاییدیه را بیاورید. ایشان حتی وقت نگذاشت که لایحه من را بخواند. اصلا فیلم ها و مستندات من را نخوانده بود.

وی ادامه داد: این دادگاه یک طرفه بود. من این لایحه را خدمت همه وکلای ایران می گذارم که چه مستندات محکمی داشتم. قاضی می گفت که شما این مستندات را از کجا اوردید. خب اصلا از آسمان فرستاده شده، شما ببینید درست است یا غلط! از همان اول رای معلوم بود.

جعفرزاده با اشاره به این که دادگاه تجدیدنظر وی را نخواسته خاطرنشان کرد: به من یک بار اعلام کردند رای من به شعبه تجدید نظر رفته است. همان عصر روز دادگاه بدوی رای من را صادر کردند. چنین چیزی سابقه نداشت. دادگاه تجدیدنظر هم ظرف 24 ساعت تاییدیه صادر کرد. نتیجه امر این می شود که مردم ناراضی به خیابان می ریزند. متاسفانه دادگاه عادلانه نبود و قاضی حرف من را گوش نمی داد.

نماینده ادوار رشت با اشاره به این که اعتراض خود را به دیوان عدالت خواهد برد خاطرنشان کرد: من لایحه واخواهی را به دیوان ارائه دادم. من مستندات محکمی دارم و به جای این که مستندات من بررسی شود، می گویند این را از کجا آوردیم. خب این که بخواهید لاپوشانی کنید نتیجه اش می شود بی اعتمادی و ناراحتی مردم و اعتراضاتی که در خیابان ایجاد می‌شود! معتقدم به من ظلم شده است. آقای قالیباف به جای این که به مردم توضیح دهد، چنین شکایتی کرده است. یک شبکه تلویزیونی در ترکیه سه شب در مورد ایشان فیلم پخش کرده است. ایشان باید در این رابطه صحبت کند و  تکذیبیه دهد. من واقعا متاسفم و این حکم تعلیق تنها حاشیه امنی برای مسئولین است که پاسخگو نباشند.

جعفرزاده افزود: این رای که به نظر من ناعادلانه است مجوز من برای ورود به بهشت است.

/گیل خبر

مطالب پیشنهادی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا