آخرین خبرهاخبر داغعلم و تکنولوژی

روبوتاکسی چینی بدون فرمان

روبوتاکسیبایدو طراحی جدید خود را به عنوان راهی برای آزاد کردن فضا برای چیز‌هایی مانند «صندلی اضافی، دسک تاپ، یا کنسول‌های بازی» عرضه کرده است.

«بایدو» شرکت فناوری چینی از طرح‌هایی برای یک خودروی خودران الکتریکی با فرمان قابل جابجایی رونمایی کرده است که گام رو جلوی دیگری در رقابت بر سر روبوتاکسی‌های سریع در چین است.

به گزارش تدبیرشرق, به نقل از سی ان ان، «بایدو» غول فناوری چینی به عنوان پاسخ چین به گوگل از آپولو RT۶ نسل ششم خودروی خودران خود در کنفرانس سالانه‌اش در روز پنجشنبه رونمایی کرد.

«آپولو گو» سرویس حمل و نقل بایدو در حال حاضر در ۱۰ شهر چین فعالیت می‌کند. خودروی جدید از طریق آن برنامه در سال آینده عرضه خواهد شد. یکی از مدیران آن شرکت گفته است هنگامی که تنظیم کننده چراغ سبز را نشان دهد فرمان جداشدنی آپولو RT۶ به طور قانونی می‌تواند جدا شود. بایدو طراحی جدید خود را به عنوان راهی برای آزاد کردن فضا برای چیز‌هایی مانند «صندلی اضافی، دسک تاپ، یا کنسول‌های بازی» عرضه کرده است.

روبوتاکسی

این شرکت اعلام کرده که خودروی خودران جدیدش به شکل چشمگیری هزینه‌های تولید را نسبت به نسخه‌های قبلی حدودا به میزان نصف کاهش داده است. به گفته «رابین لی» مدیرعامل «بایدو» این صرفه جویی در هزینه به مسافران منتقل می‌شود، زیرا شرکت آماده می‌شود تا خودرو‌ها را به ناوگان روبوتاکسی موجود در سراسر چین معرفی کند.

او در بیانیه‌ای گفته است: «ما به سمت آینده‌ای حرکت می‌کنیم که در آن سوار شدن در روبوتاکسی نصف هزینه تاکسی سوار شدن امروز خواهد بود. این کاهش هزینه عظیم ما را قادر می‌سازد تا ده‌ها هزار خودروی خودران را در سراسر چین مستقر و فعال سازیم».

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا