آخرین خبرهااستان هاخبر داغ

تامین نیاز ۷۰ درصدی شیشه صنایع خودروسازی در گیلان

صنایع خودروسازیمدیرکل صنعت معدن و تجارت گیلان در حاشیه بازدید از شرکت تولید کننده شیشه انواع خودرو در شهر صنعتی رشت گفت: تامین نیاز ۷۰درصدی شیشه خودروسازان مطرح کشور در این استان برای جایگاه صنعتی گیلان، افتخارآمیز است.

به گزارش تدبیرشرق، تیمور پورحیدری امروز در جمع خبرنگاران که در راستای طرح جهاد تبیین و راهیان پیشرفت برای بازدید از دستاوردها و افتخارات و صنعتی استان در شرکت شیشه گیلان و فولاد امیرکبیر خزر حاضر شده بودند، اظهار کرد: تکیه بر توان داخلی، اساس توسعه صنعتی پایدار است و برآورده‌سازی نیازهای صنعتی کشور توسط تولیدکنندگان صاحب‌نام و معتبر گیلانی احساس مطلوب و ارزشمندی دارد.

وی با بیان ظرفیت ۱۲ هزار تنی تولید انواع شیشه خودرو در شرکت مورد بازدید گفت: کیفیت و کمیت و تولید در قطعات خودرویی بسیار مهم است که در گیلان بیش از ۱۰ شرکت فناور و دانش محور، قریب به ۱۷۳ قطعه کوچک و بزرگ صنعت خودروسازی را تولید می‌کنند و تامین نیاز ۷۰درصدی شیشه خودروسازان مطرح کشور در این استان برای جایگاه صنعتی گیلان، افتخارآمیز است.

مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه در تولید قطعات خودرویی در گیلان در مجموع بیش از ۳۲۰۰ نفر مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: توان فنی و مهندسی قطعه‌سازان خودرویی در گیلان در سطح ملی بسیار مطلوب و زبانزد است و با تکنولوژی بالایی در حال تولید هستند که می‌تواند در ارتقای استانداردسازی صنعت خودروی کشور اثربخش باشد.

پورحیدری، تبیین دستاوردهای صنعتی و توانمندی داخلی توسط اهل قلم و رسانه را برای بدنه تولید و صنعت انگیزه بخش دانست و افزود: همه آحاد مردم به ویژه صاحبان قلم برای بهبود فضای تولید و کسب و کار و همچنین جذب سرمایه‌گذاری باید تلاش و مهیا کنند تا تولید و اشتغال روزبه‌روز روند توسعه و پیشرفت را تا سرحد مطلوب طی نماید.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا