آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

اعلام وصول طرح سوال از شهردار رشت

طرح سوالدر جلسه شورای اسلامی شهر رشت، طرح سوال از شهردار رشت با ۱۰ سوال توسط اعضای شورا اعلام وصول شد.

به گزارش تدبیرشرق، رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در چهل و دومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به ۲۲ خرداد مصادف با روز جهانی مبارزه با کار کودک اظهار کرد: متاسفانه این کودکان به واسطه فقر مالی و مشکلات خانوادگی از دنیای کودکی فاصله گرفته‌اند و بسیاری از آنان به کار تمام وقت اشتغال دارند و حتی فرصت تحصیل را نیز از دست داده‌اند و در شهر رشت همچون برخی دیگر از شهرهای کشور و حتی جهان، شاهد فعالیت کودکانی در قالب کودک کار هستیم که سن آنان حتی به کمتر از ۱۰ سال می‌رسد.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه اهدای خون اقدامی خداپسندانه است افزود: ۲۴ خرداد روز جهانی اهدای خون نامگذاری شده است و این اقدام خداپسندانه به واسطه باورها و تاکیدات دین مبین اسلام در راستای یاری رساندن به همنوعان بسیار مورد توجه است.

ایجاد بازارچه گل و گیاه در رشت 
وی با اشاره به ۲۵ خرداد روز ملی گل و گیاه تصریح کرد: شهر رشت به واسطه اقلیم و آب و هوا از ظرفیت بسیار بالایی به منظور تولید گل و گیاه برخوردار است و متاسفانه به این ظرفیت به خوبی توجه نمی‌شود و علیرغم شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب، همچنان از برخی دیگر شهرهای کشور برای تامین گل و گیاه مورد نیاز برای کاشت در میادین و بلورهای سطح رشت اقدام می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه انتظار می‌رود شهرداری رشت، با توجه به شرایط اقلیمی مناسب و با بهره مندی از نظرات کارشناسان نسبت به تولید و تهیه گل و گیاهان مورد نیاز به منظور کاشت در داخل میادین و بلورهای سطح رشت با هدف زیباسازی از ظرفیت‌های درون شهری رشت استفاده کند افزود: ایجاد بازارچه گل و گیاه توسط شهرداری رشت باید مورد توجه باشد و این اقدام در کنار ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای فعالین در این حوزه به یک جاذبه گردشگری در رشت نیز تبدیل می‌شود و با توجه به اینکه سازمان سیما و منظر شهرداری رشت، اقداماتی را در این حوزه آغاز کرده است، اما برای تحقق این مهم نیازمند عزمی جدی هستیم.

کارگرنیا به عنوان شهر خلاق خوراک رشت در یونسکو اشاره کرد و گفت: شهر رشت در بیستم آذر سال ۹۴ از سوی یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک انتخاب شد و قرار بود این عنوان به بک برند برای رشت تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی می‌توانیم از عنوان شهر خلاق به عنوان یک برند برای رشت نام ببریم که در صنعت توریسم، اشتغال و اقتصاد شهر تحول ایجاد کند افزود: با نگاهی گذرا به طی مدت زمان حدود هفت‌ساله از کسب عنوان شهر خلاق خوراک رشت به این نتیجه می‌رسیم که متاسفانه عنوان شهر خلاق خوراک تا کنون در توسعه صنعت توریسم، گردشگری، اشتغال و اقتصاد شهر هیچ تاثیری نداشته است و حتی در موارد بسیاری با اقداماتی بیهوده، هزینه‌های فراوانی را در دوره‌های مختلف به شهر تحمیل کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو برای تبدیل به برند نیازمند داشتن برخی از زیر ساخت‌ها از جمله توسعه مراکز اقامتی، گردشگری و غیره است گفت: در این باره نیز غفلت‌های فراوانی صورت گرفته است و عملا هیچ تغییری از این بابت نسبت به زمان پیش از کسب این عنوان برای رشت رقم نخورده است و همچنان شاهد برگزاری رویدادها و طرح‌های بیهوده‌ای هستیم که عملا با اهداف تعیین شده‌ای از سوی یونسکو برای شهرهای خلاق فاصله فراوانی دارد.

کارگرنیا با اشاره به اجرای یکسری از برنامه ‌ها طی چند روز اخیر تحت عنوان شهر خلاق بیان کرد: این برنامه‌ها همان تکرار مکررات هستیم و برخی از موضوعات از جمله رویداد بازی‌های خلاقانه با زباله‌های بازیافتی که در قالب نخستین سالانه شهر خلاق رشت در حال انجام است هیچ ارتباطی با موضوع شهر خلاق خوراک ندارد.

وی با انتقاد ازعدم استفاده از نقطه نظرات کمیسیون‌های تخصصی شورا در موضوع شهر خلاق خوراک افزود: یقینا کمیسیون‌های تخصصی شورای رشت که به نحوی با این عنوان شهر خلاق خوراک ارتباط دارند، می‌توانند پیش از اجرایی شدن برخی از برنامه‌های بی‌محتوا و غیر مرتبط، تذکرات لازم را به متولی حوزه بدهند تا از تحمیل هزینه‌های بیهوده جلوگیری و همچنین برنامه‌های با کیفیت و موثر تدوین و اجرایی شود.

کارگرنیا به عنوان شهر خلاق خوراک رشت در یونسکو اشاره کرد و گفت: شهر رشت در بیستم آذر سال ۹۴ از سوی یونسکو به عنوان شهر خلاق خوراک انتخاب شد و قرار بود این عنوان به یک برند برای رشت تبدیل شود.

عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو تاثیری در صنعت توریسم و اقتصاد رشت ندارد
وی با اشاره به اینکه زمانی می‌توانیم از عنوان شهر خلاق به عنوان یک برند برای رشت نام ببریم که در صنعت توریسم، اشتغال و اقتصاد شهر تحول ایجاد کند افزود: با نگاهی گذرا به طی مدت زمان حدود هفت‌ساله از کسب عنوان شهر خلاق خوراک رشت از سوی یونسکو به این نتیجه می‌رسیم که متاسفانه عنوان شهر خلاق خوراک تا کنون در توسعه صنعت توریسم، گردشگری، اشتغال و اقتصاد شهر هیچ تاثیری نداشته است و حتی در موارد بسیاری با اقداماتی بیهوده، هزینه‌های فراوانی را در دوره‌های مختلف به شهر تحمیل کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو برای تبدیل به برند نیازمند داشتن برخی از زیر ساخت‌ها از جمله توسعه مراکز اقامتی، گردشگری و غیره است گفت: در این باره نیز غفلت‌های فراوانی صورت گرفته است و عملا هیچ تغییری از این بابت نسبت به زمان پیش از کسب این عنوان برای رشت رقم نخورده است و همچنان شاهد برگزاری رویدادها و طرح‌های بیهوده‌ای هستیم که عملا با اهداف تعیین شده‌ای از سوی یونسکو برای شهرهای خلاق فاصله فراوانی دارد.

عدم مطابقت برنامه‌های اجرایی در موضوع رشت شهر خلاق خوراک 
کارگرنیا با اشاره به اجرای یکسری از برنامه ‌ها طی چند روز اخیر تحت عنوان شهر خلاق بیان کرد: این برنامه‌ها همان تکرار مکررات هستیم و برخی از موضوعات از جمله رویداد بازی‌های خلاقانه با زباله‌های بازیافتی که در قالب نخستین سالانه شهر خلاق رشت در حال انجام است هیچ ارتباطی و مطابقتی با موضوع شهر خلاق خوراک ندارد.

وی با انتقاد ازعدم استفاده از نقطه نظرات کمیسیون‌های تخصصی شورا در موضوع شهر خلاق خوراک افزود: یقینا کمیسیون‌های تخصصی شورای رشت که به نحوی با این عنوان شهر خلاق خوراک ارتباط دارند، می‌توانند پیش از اجرایی شدن برخی از برنامه‌های بی‌محتوا و غیر مرتبط، تذکرات لازم را به متولی حوزه بدهند تا از تحمیل هزینه‌های بیهوده جلوگیری و همچنین برنامه‌های با کیفیت و موثر تدوین و اجرایی شود.

مخالفت دو عضو شورا با لایحه کمک مالی به تیم فوتبال داماش 
در این جلسه لایحه کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت با موافقت ۹ عضو شورا و مخالفت مجید عزیزی و رضا عاشری از دیگر اعضای شورای رشت به تصویب رسید.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اعلام طرح سوال از شهردار رشت بیان کرد: طرح سوال از سید امیر حسین علوی شهردار رشت در قالب ۱۰ بند و امضای دو عضو شورا به صحن شورای اسلامی شهر رشت ارسال شده است.

کاهش مداوم حقوق پرسنل شهرداری رشت
عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نطق بنده خطاب به استاندار گیلان، رئیس دادگستری و دیگر مسئولان است اظهار کرد: در فضای مجازی مباحثی مطرح شد که نشان دهنده آن است که در ساخت و صدور پروانه ساخت و ساز برای برخی از ساختمان‌ها در رشت بر اساس استانداردها اقدام نشده است و با توجه به اینکه رشت به واسطه قرار گرفتن بر روی گسل‌ها در وضعیت قرمز قرار دارد، یقینا با بروز اتفاقات و زلزله، حوادثی به مراتب بدتر از متروپل رقم می‌خورد.

سید شمس شفیعی با بیان اینکه برای جلوگیری از وقایع متروپل‌ها در آینده باید برای ساخت و ساز در زمین‌های نسقی مجوز صادر شود افزود: با این اقدام از خلاف‌سازی‌ها نیز جلوگیری می‌شود.

وی با تاکید به اینکه صدور برخی از مصوبات در کمیسیون ماده پنج گاهی ۶ ماه به طول می‌انجامد تصریح کرد: بربسته بودن درب برخی از مساجد رشت زیبنده نیست.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌هایی که مردم با آن روبه رو هستند مشکلات اقتصادی است اظهار کرد: بخش عظیمی از مردم با دغدغه‌های افتصادی مواجه هستند و متاسفانه در برخی از موارد با فعالیت افرادی سودجو و احتکار ملزومات مورد نیاز مردم، شاهد تشدید مشکلات هستیم.

مسعود عباس نژاد به پیش رو بودن عید غدیر خم اشاره کرد و گفت: ولایت امام علی (ع) و تاکید به عدالت و انصاف توسط این امام همام باید همواره سرلوحه تمام امور باشد، اما متاسفانه امروزه شاهد فروش برخی از محصولاتی هستیم که نیمی از پاکت آن با باد پر شده است و انشاا با تبیین صحیح واقعه غدیر و عدل امام علی (ع) بتوانیم این گونه رفتارها را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به حضور اعضای شورای یکی از شهرهای کشور در رشت بیان کرد: این عضو شورا طی تماس با بنده اعلام کرد که برای نماز صبح تا کنون به چند مسجد مراجعه کرده‌ام اما درب مساجد بسته است و این موضوع زیبنده نیست و انتظار دارم کمیسیون فرهنگی شورا و سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری رشت با جدیت نسبت به رفع این موضوع ورود کنند.

عباس نژاد به پیش رو بودن مراسم محرم اشاره کرد و گفت: باید درب مساجد به روی جوانان باز شود و با وجود آنکه در سطح شهر مساجد فراوانی وجود دارد، اما امروز شاهد حضور اندک جوانان در مساجد هستیم و در برخی مواقع جوانان را به مساجد راه نمی‌دهند.

وی با انتقاد از اینکه به دلیل اینکه درب برخی از مساجد به روی جوانان بسته است جوانان نیز د ایامی همچون محرم به دنبال ایجاد خیمه‌های عزاداری در سطح شهر هستند تصریح کرد: باید جوانان را با آغوش باز بپذیریم و از قلب همین جوانان، مدافعین حرم معرفی شدند که همواره برای دفاع از آب و خاک و ناموس مردم جانفشانی می‌کنند.

کمیسیون ماده پنج درد است
یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کمیسیون ماده پنج دردی است که بارها بابت آن فریادها زدیم اظهار کرد: برخی از حرفه‌ای ما تکراری و برای برخی از عزیزان خسته کننده است.

مهدی نوری هریس به ایجاد دفتر کمیسیون ماده پنج در شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بابت استقرار کمیسیون ماده پنج در شهرداری رشت اعلام آمادگی کردیم، اما هنوز این مبحث اجرایی نشده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه برخی از کاربری‌ها مربوط به رشت نیست افزود: کاربری‌های کشاورزی و در حیطه شهر نیست و وقتی فردی از این بابت به شهرداری مراجعه می‌کند به وی گفته می‌شود که بابت این تغییر کاربری باید در ابتدا مبلغی پرداخت شود تا پس از آن پیگیر وضعیت و تعیین تکلیف کاربری شوند.

نوری با انتقاد از اینکه وقتی به برخی از ادارات بابت تامین برخی از امتیازات برای محلات سطح شهر مراجعه می‌کنیم می‌گویند اعتبار تمام شده است افزود: هنوز در سه ماهه نخست سال قرار داریم و آن وقت برای ارائه برخی از امتیازات در سطح شهر با عنوان اتمام اعتبار مواجه شده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند مافیای نسق ساز به بنده مربوط است گفت: بنده وقتی در برخی از محلات حاشیه‌نشین اقدام به شن ریزی برای رفع مشکلات آسفالت می‌کنم هزار و یک‌جور وصله و تهمت به من می‌بندند.
نوری با تاکید به اینکه از همه مسؤولان برای رفع مشکلات عاجزانه تقاضای کمک داریم بیان کرد: باید برای رفع مشکلات بلند مرتبه‌سازی در رشت ورود کنیم و برخی از کاربری‌ها در این شهر به حال خودشان رها شده‌اند.

۱۰ بند طرح سوال از شهردار رشت به شرح ذیل است. 
۱- ضمن آگاهی و تاکید بر محدودیت قانونی خود از حیث مداخله مستقیم در عزل و نصب‌های شهرداری، صرفاً از حیث نظارت قانونی بر عملکرد مدیریت شهری و رعایت صرفه و صلاح بیت المال، علیرغم تذکرات متعدد به شهردار مبنی بر رعایت دستورالعمل‌ها و ضوابط موجود در انتصابات و توجه به تجربه، تخصص و تعهد و استفاده از پرسنل کارآزموده و مجرب شهرداری، چرا با انتصابات نامناسب و جابجایی‌های مکرر در فواصل زمانی کوتاه موجبات‌عدم آرامش و امنیت شغلی مدیران شهرداری و نارضایتی شهروندان و خسران شهرداری و زایل شدن بیت المال را فراهم آورده اند؟

آقای مهندس علوی از زمان تصدی مقام شهردار شت، سه مرحله نسبت به تغییر معاون خدمات شهری خود اقدام نموده‌اند. ابتدا آقای بابک رمضانی که از فروردین ۱۳۹۹ در پست معاونت خدمات شهری بودند، به محض ورود ایشان بعنوان شهردار، در آذر ۱۴۰۰ برکنار و آقای شیرزاد جایگزین شدند و پس از مدت کمتر از ۶ ماه در اردیبهشت ۱۴۰۱، آقای شیرزاد نیز کنار گذاشته شده و آقای بشر دانش جایگزین ایشان شدند.

علیرغم نگاه ویژه ریاست جمهوری و هیئت دولت و استاندار محترم گیلان به موضوع پسماند، ابر چالش شهر رشت، آقای سعید بشری که از مرداد ۱۳۹۹ در سمت مدیرعامل کود آلی منصوب شده بودند در تاریخ ۲۸/۱۲/۱۴۰۰ یعنی دقیقاً در آخرین روز کاری سال گذشته، صرفاً به جهت مباحث غیر اداری، از این پست برکنار و فرد دیگری با مدرک مهندسی مکانیک، بدون داشتن تخصص و تجربه کاری در این بخش جایگزین وی شدند.

در حالیکه سه جایگاه معاونت خدمات شهری و کود آلی و پسماند به دلیل ارتباط مستقیم با مبحث زباله سراوان و اعتراض اهالی این منطقه که یک چالش قدیمی و مستمر مجموعه مدیریت شهری رشت بوده، از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد و در انتخاب مدیران این مجموعه سه‌گانه باید دقت نظر بیشتری لحاظ گردد نه اینکه با جابجایی‌های مدیریتی ناگهانی و بدون برنامه ریزی به معضلات و حواشی این چالش همیشگی، دامن زد.

نمونه دیگر این جابجایی مدیریتی، انتصاب آقای مجبتی دانا بعنوان سرپرست منطقه ۵ شهرداری توسط ایشان در آذر ماه و صدور حکم مدیر منطقه‌ای وی در دی ماه همان سال و برکناری ایشان در فاصله زمانی کمتر از ۶ ماه در اردبیهشت سالجاری، علیرغم عملکرد مثبت ایشان و بدون دلیل منطقی و همچنین جابجایی خانم آمنه خدابخشی که در دوره ایشان به عنوان مدیر منابع انسانی شهرداری منصوب و در اردیبهشت سالجاری به فاصله زمانی ۴ ماه از این پست کنار گذاشته شدند. لذا این حجم از جابجایی وعدم ثبات مدیریتی در زمان تصدی ایشان در سمت شهرداری رشت حاکی از تصمیم گیری‌های شتابزده بوده و مشکلات شهرداری را، این بی‌ثباتی مدیریتی، مضاعف نموده است.

۲- درخصوص اجرای پروژه‌های اولویت دار شهرداری رشت با توجه به مکاتبه و پیش بینی در بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ضوابط بودجه سال ۱۴۰۱ و تاکیدات مؤکد اعضای محترم شورا جهت اجرای برنامه‌های پیشنهادی و ابلاغ شده با لحاظ وضعیت جوی شهر رشت، که عملاً در نیمه دوم سال به دلیل بارش باران، کارهای عمرانی متوقف و نیمه تعطیل می‌گردد؛ شهردار محترم توضیح دهند چرا علیرغم گذشت بیش از نیمی از ۶ ماهه اول سال هنوز کارهای عملیاتی و اجرایی پروژه‌های اولویت دار از جمله رینگ ۹۰ متری شهر رشت، بازگشایی مسیرهای درون شهری از جمله سرگل به سعدی و احیاء رودخانه‌های زرجوب و گوهررود و تالاب عینک اقدام موثری صورت نگرفته است و پاسخ شهردار به تذکرات اعضای محترم طی بند آخر نامه شماره ش ر ۳۰۷۹۸-۱۴۰۱ مورخ ۲۸/۲/۱۴۰۱ صرفاً به تشکیل کمیته تخصصی و یا مذاکرات و مقدمات مربوط به تملک مسیر سرگل به سعدی اشاره شده که این نحوه نگارش نشان ازعدم اقدام عملی برای اجرای پروژه‌های مهم دارد.

۳- علیرغم تذکرات متعدد، وضعیت آسفالت خیابان‌ها به ویژه خیابان‌های فرعی بسیار نامناسب و مورد اعتراض شهروندان هست و بازسازی و لکه گیری آسفالت بدون بررسی و نیازسنجی دقیق صرفاً در چند خیابان اصلی و فرعی انجام گرفته و بقیه مسیرها به حال خود رها شده اند. جایی که نیاز به آسفالت نبوده روکش شده و در جایی که نیازمند روکش و بازسازی آسفالت بوده هیچ کاری صورت نگرفته است. دلیل‌عدم برنامه ریزی و کم توجهی شهردار به این امر که جزء وظایف ذاتی شهرداری است توضیح داده شود. ضمن اینکه درخصوص آسفالت ورودی شهر علیرغم تذکرات متعدد پیشین و پاسخ ایشان در طرح سوال قبلی مبنی بر عقد قرارداد با اداره راه و تمهید مقدمات، آقای علوی توضیح دهند چرا با گذشت بیش از سه ماه از وعده ایشان، هنوز کاری انجام نشده است؟

۴- بسیاری از مراکز خرید با مشکل کمبود پارکینگ مواجه هستند. چرا علیرغم تذکرات پیشین و تاکید اعضای شورا، شهرداری در تشکیل کمیته شناسایی مشاغل پرترافیک هیچ اقدام موثری بعمل نیاورده است؟

۵- زیباسازی محیطی از جمله المان‌های منصوبه در میادین و معابر شهر که معرف فرهنگ ماست، آذین‌بندی‌های مناسبتی، روشنایی معابر و خیابان‌های سطح شهر و حتی امور جزئی در حد رنگ‌آمیزی جداول، علیرغم تذکرات متعدد از سوی اعضاء محترم شورا مورد توجه واقع نشده است. همچنین اجرای مداوم پروژه‌های رفاهی، خدمات‌رسانی و عمرانی و اطلاع‌رسانی دقیق و رسیدگی به مطالبات شهروندان از مهمترین موضوعات و وظایف مدیریت شهری است که در شهرداری رشت مغفول مانده است.

۶- موضوع رفع نواقص و اجرای کامل و ساماندهی پل‌های عابر پیاده برابر قراردادهای منعقده با شرکت‌های طرف قرارداد، به کرات مورد تذکر واقع شده است. علیرغم پاسخ شهرداری در طرح سوال قبلی، مبنی بر انجام اقدامات حقوقی در جهت اصلاح پلهای موجود به گونه‌ای که قابلیت بهره برداری و استفاده عموم را داشته باشد و رفع خطر از آن‌ها و همچنین نصب و راه اندازی پل‌های جدید برابر قراردادهای منعقده، صرفا چند مورد از موارد عنوان شده در جوابیه بصورت مقطعی انجام و اصل موضوع همچنان مغفول مانده و معضل نارضایتی شهروندان و هدر رفت بیت المال همچنان باقی است و تاکنون گزارشی از کارهای انجام شده به این شورا ارائه نگردیده است؟

۷- باعنایت به تذکرات متعدد مبنی بر پرداخت عادلانه و قانونی کلیه حقوق و مزایای پرسنل شهرداری اعم از رسمی، قراردادی و شرکتی، درخصوص افزایش دستمزد سالجاری مشمولین قانون کار شهرداری رشت، علیرغم اعمال افزایش ۵۷٪ در حکم حقوقی آنان، تغییر محسوس و قابل توجهی در دریافتی‌های آن‌ها صورت نگرفته است؛ که این امر موجبات نارضایتی و دلسردی این بخش از نیروها را در پی داشته و می‌تواند به کاهش انگیزه و کارایی که تاثیر مستقیم در نحوه خدمات‌رسانی به شهروندان دارد منجر شود. لذا لازم است شهردار محترم در این رابطه توضیح دهند.

۸- درخصوص قرارداد ممیزی با شرکت فن آوا، علیرغم تذکرات متعدد و باعنایت به اینکه جزء موارد طرح سوال قبلی به شماره ۳۰۲۱/۱۴۰۰/ش – ۲۱/۱۱/۱۴۰۰ نیز بوده و جنابعالی در پاسخ خود اعلام نمودید مراقبت لازم و اصولی و پیگیری با اهتمام معمول خواهد شد؛ متاسفانه حسب مکاتبه شماره ش ر-۲۶۸۵۴ – ۲۴/۲/۱۴۰۱ شهرداری، قرارداد مزبور بدون اجرای موضوع آن، خاتمه یافت و نتیجه‌ای جز فرصت سوزی برای شهر و شهروندان نداشت و هزینه‌عدم انجام ممیزی املاک به شهرداری تحمیل گردید. لذا لازم است در این خصوص توضیح داده شود.

۹- درخصوص قرارداد جمع آوری و خرید پسماند خشک از مبداء، باتوجه به‌عدم انجام تعهدات قراردادی شرکت فن آوا و تذکر قبلی مبنی بر پیگیری در راستای تحقق مفاد قرارداد، چرا تاکنون گزارشی دراین رابطه واصل نگشته است؟
۱۰- علیرغم مکاتبات و پیگیری‌های مستمر درخصوص احداث سرویس بهداشتی عمومی در محدوده پیاده راه فرهنگی شهر و با توجه به تصویب لایحه ارسالی از سوی شهرداری و ابلاغ مصوبه اجرای سرویس بهداشتی و درنظر گرفتن ضرورت و فوریت امر از لحاظ ارائه حداقل خدمات عمومی به شهروندان، تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

سید امیر حسین علوی شهردار رشت، بر اساس قانون طی ۱۰ روز فرصت دارد تا برای پاسخگویی به این سوالات در صحن شورای رشت حضور پیدا کند.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا