آخرین خبرهااسلایدراقتصادیخبر داغ

روایت خبرگزاری تسنیم از دهن کجی بازار به دستور معاون وزیر صمت برای کاهش قیمت‌ها: رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی رب گوجه فرنگی و کنسرو ماهی تن

کاهش قیمت‌هادرحال حاضر برخلاف دستور معاون وزیر صنعت برای برگرداندن قیمت ها به سال ۱۴۰۰، همچنان بازار با رشد قیمت ها در انواع کالاها روبه رو است.

براساس اعلام تابش رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان “هرگونه افزایش قیمت خودسرانه غیرمنطقی است و از تولیدکنندگان انتظار می رود که مطابق مقررات تعیین شده اقدام کنند. افزایش قیمت کالاهایی که مشمول قیمت پیشینی هستند، بدون مصوبه ستاد تنظیم بازار غیر قانونی است و اگر بدون مصوبه تنظیم بازار و بررسی کارشناسی اسناد، نسبت به افزایش قیمت این کالاها اقدام شده باشد باید آنرا اصلاح و به قیمت های سال 1400 برگردانند.”

وی کالاهایی که مشمول قیمت پیشینی هستند را لبنیات پر مصرف، شیرخام، حبوبات، گوشت مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ، قند و شکر، کودهای شیمیایی پایه، روغن خام و تصفیه شده خوراکی، دانه های روغنی، نهاده های دام و طیور، گندم، آرد، نان، برنج، رب گوجه فرنگی، کنسرو تن ماهی، دارو و مکمل های دام و طیور، ماکارانی، دارو و تجهیزات پزشکی، انواع خودرو، انواع شوینده، یخچال، یخچال فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، کاغذ مطبوعات، چاپ و تحریر، روغن موتور، لاستیک خودرو، انواع پوشک و دستمال کاغذی، خدمات پزشکی، درمانی، تشخیصی و آزمایشگاهی، حمل و نقل بار و مسافردرون و برون شهری و عوارض جاده ای و بندری، اعلام کرد و هشدار داد که هیچ بهانه ای در افزایش قیمت این کالا پذیرفته شده نیست.

 در حال حاضر برخلاف گفته‌های معاون وزیر صنعت در برگرداندن قیمت ها به 1400،  همچنان بازار با رشد قیمت ها در انواع کالاها روبه رو است به نحوی که مشاهدات نشان می‌دهد رب گوجه فرنگی و کنسرو ماهی تن 10 تا 15 درصد رشد قیمت داشته و چای 500 گرمی از 125 هزار تومان به 145 هزار تومان رسیده است.

علاوه بر این هر کیلو قند در عمده فروشی ها از 21 هزار و 500 تومان به قیمت 26 هزار و 500 تومان در عمده فروشی ها رسیده است.  البته هر کیلو قند در نهایت با قیمت 32 تا 33 هزار و 500 تومان بدست مصرف کنندگان می رسد.

از میان کالاهای اساسی موجود در بازار فقط قیمت تخم مرغ در فروردین ماه سال جاری شاهد کاهش قیمت بوده است بر همین اساس هر کارتن تخم مرغ از 320 هزار تومان به 220هزار تومان در عمده فروشی ها رسیده است. علاوه بر این در بعضی از کالاها مانند بیسکویت نیز هر بسته ساقه طلایی از 7500 تومان به 10000 تومان رسیده است. هر کارتن پفک هم از 80 هزار تومان به 130 هزار تومان رسیده است.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا