آخرین خبرهااستان هاخبر داغ

در سال جاری محقق خواهد شد: فونداسیونهای پروژه خط انتقال نیروی برق غرب رشت –پره سر به زودی به پایان می رسد

انتقال نیروی برقفونداسیون پروژه خط چهارمداره مختلط 230 و 63 کیلوولت غرب رشت –پره سر در سال جاری به اتمام می رسد.

«میر عباس بحری» سرپرست مجری طرح ساختمان شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: عملیات احداث پروژه خط چهارمداره مختلط 230 و 63 کیلوولت غرب رشت –پره سر با هدف انتقال بخشی از تولید نیروگاه پره سر به شبکه سراسری و کمک به حذف حبس تولید این نیروگاه ، همچنین افزایش پایداری شبکه انتقال استان و تکمیل رینگ 230 کیلوولت شبکه برق استان گیلان در حال اجرا می باشد.
وی افزود: طول این خط 51 کیلومتر می باشد و دارای 147 دستگاه فونداسیون می باشد. فونداسیون 143 پایه این خط با موفقیت به اتمام رسیده و پیش بینی می شود در صورت تامین به موقع اعتبار، 4 فونداسیون باقیمانده نیز تا پایان سال جاری به اتمام برسد.
بحری گفت: به علت موقعیت جغرافیایی خاص استان گیلان، خاک با مقاومت پایین، آبگیر بودن و دسترسی بسیار سخت به محل احداث فونداسیون، بارانی بودن منطقه و تعداد کم روزهای کاری، اجرای پروژه های فونداسیون در استان گیلان به سختی انجام می شود و بسیار هزینه بر و زمان بر می باشد.
وی افزود: بستگی به نوع دکل های پروژه، برای احداث هر پایه، حداقل به 80 مترمکعب و حداکثر به 380 مترمکعب بتن ریزی نیاز است. در واقع برای احداث فونداسیون دکل های این خط حدود 17000 مترمکعب بتن استفاده میشود.

/روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا