آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

احداث زباله‌سوز و احیای رودخانه‌ها ۲ درخواست شورانشینان رشت از رئیسی

زباله‌سوزدر جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت از احداث زباله سوز و احیای دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت به عنوان تقاضای بحق مردمان رشت و منتخبینشان در شورای ششم در سفر ریاست جمهوری به گیلان تاکید شد.

به گزارش تدبیرشرق، رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در بیست و سومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیات دولت به شهر رشت و گیلان اظهار کرد: مردمان شهر رشت و گیلان همواره به میهمان نوازی شهره عام و خاص بوده‌اند و ان شاالله خاطره‌ای خوبی از این سفر برای رئیس جمهور و وزرا و همچنین برکات خوبی برای مردمان شهر رشت و گیلان رقم بخورد.

وی با بیان اینکه از مدیران عالی دولت در گیلان تقاضا داریم لایه‌های پنهان مشکلات شهر رشت و گیلان را به خوبی به اطلاع رئیس جمهور برسانند، افزود: دغدغه‌های مردم به صورت مطلوب به دولتمردان اطلاع‌رسانی شود.

عدم دعوت از اعضای شورای شهر رشت در سفر ریاست جمهوری به گیلان
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه شهر رشت به عنوان مرکز گیلان یک سوم از جمعیت استان را به صورت ثابت در درون خود جای داده است، بیان کرد: تا این لحظه از بنده و دیگر همکاران شورایی‌ام به عنوان منتخبین مردم مرکز گیلان، دعوتی به منظور ملاقات در سفر ریاست جمهوری انجام نشده و قصد داریم از این تریبون دغدغه‌هایی را که سالهاست مردم رشت با آن دست به گریبان هستند مجددا تکرار کنیم.

کارگرنیا به دفنگاه زباله سراوان به عنوان یکی از بزرگترین دغدغه‌های مردم رشت اشاره کرد و گفت: از شیرآبه‌های ناشی از سراوان آسیب شدیدی به محیط زیست وارد شده است و متاسفانه شهر رشت همچنان در موضوع احداث زباله سوز در مرحله تامین اعتبار قرار دارد و امید داریم با نگاه ویژه دولت و اختصاص اعتبارات دولتی هر چه سریعتر شاهد احداث زباله سوز سراوان باشیم.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار به منظور ساماندهی و رودخانه رشت تصریح کرد: در سفر گذشته هیات دولت به گیلان اعتباری به منظور ساماندهی دو رودخانه رشت اختصاص پیدا کرد که متاسفانه به دلیل سو مدیریت‌ها به درستی هزینه نشد و در نهایت نیز اقدام موثری از این بابت مشاهده نمی‌شود.

کمبود نیرو در سدمعبر شهرداری رشت
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز گلایه از وضعیت سد معبر در رشت بیان کرد: متاسفانه شهروندان از این بابت گلایه‌های فراوانی دارند و طی صحبتی که با چند تن از مسوولان سد معبر داشتم کمبود نیرو را یکی از دلایل افزایش این مشکل اعلام کردند.

کارگرنیا به‌عدم بهره مندی از ظرفیت نیروهای پلیس در حوزه سد معبر اشاره کرد و گفت: باید شهرداری رشت از عوامل انتظامی در رفع مشکلات سد معبر استفاده کند و با توجه به اینکه رشت یک شهر توریستی است باید فضای شهری به گونه‌ای مدیریت شود که مشکلی از این بابت ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در روز گذشته با حضور در مجموعه سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت پاسخگوی مشکلات شهروندان بودم، افزود: بخشی از این تماس‌ها از سوی همکاران شهرداری رشت و پیرامون تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر شهرداری رشت بود و در راستای اجرای تکلیف بند (د) قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور پیرامون ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر شاغل در ادارات و دستگاه‌ها از جمله شهرداری رشت است که انتظار داریم شهردار رشت در این بار اهتمام بیشتری داشته باشد و هر چه سریعتر با ارسال لیست مشخصات این سیصد نفر، تبدیل وضعیت آن‌ها انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تقدیم بودجه ۱۴۰۱ شهرداری رشت به شورا بیان کرد: متاسفانه چند سالی است که تحقق بودجه شهرداری رشت با بودجه پیشنهادی فاصله دارد و امیدواریم این بار بودجه‌ای واقعی و با در نظر گرفتن تمامی ضوابط تدوین شده باشد تا در نهایت شاهد جابجایی ردیف‌های بودجه و یا مسکوت باقی ماندن برخی از ردیف‌های بودجه اختصاص یافته نباشیم.

اشتغال یکی از دغدغه‌های مردم است
عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نسبت به خبرنگاران با شرف ادای احترام می‌کنم، اظهار کرد: برای معدود افرادی که با قلم نادرست خود شرافت قلم را زیر سوال می‌برند نیز ابراز تاسف دارم.

مجید عزیزی به سفر هیئت دولت به گیلان اشاره کرد و گفت: موضوع اشتغال یکی از دغدغه‌هایی است که نیازمند نگاه ویژه دولت است و احیای تالاب عینک جزو طرح‌هایی است که در کنار نگاه فرهنگی می‌تواند در مباحث اشتغالزایی نیز بسیار مثمر ثمر باشد.

توجه به حقوق کارگران شرکتی شهرداری رشت در زمان انعقاد قرار دادها 
عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به سفر آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور ایران اسلامی به گیلان اظهار کرد: امیدواریم این سفر برای شهر و استان ما میمون و مبارک باشد و باید با یک اهتمام ویژه و جدی این مشکلات حاکم بر شهر و گیلان برطرف شود.

هادی رمضانی با بیان قرار دادهای نیروهای حجمی شهرداری رشت رو به اتمام است، افزود: انتظار می‌رود در تنظیم این قرار دادها به حقوق کارگران توجه فراوان معطوف شود و باید شرح وظایف نیروها در حوزه رفت و روب و فضای سبز کاملا مشخص باشد.

وی با تاکید به اینکه از افرادی که در انعقاد قرار دادهای این چنینی توانمندی ندارند استفاده نشود، تصریح کرد: تقاضا دارم در بحث پرداخت حقوق کارگران نیز توجه بیشتری معطوف شود و این نیروها همواره بابت میزان دریافتی‌شان گلایه دارند.

رمضانی با اشاره به اینکه برخی از این نیروها به واسطه حقوق ناچیز دریافتی، خود را از بسیاری از خدمات و امکانات محروم کرده‌اند، گفت: اعضای شورا امانتداران این تعداد از افراد هستند و باید از حقوق آنان دفاع کنند.

وی با انتقاد از استفاده ازکارگران شرکتی برای امورات شخصی بیان کرد: گویا در برخی از موارد از این نیروها برای امورات شخصی استفاده می‌کنند که اصلا پذیرفتنی نیست.

رمضانی به وضعیت رانندگان استیجاری شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: به رانندگان استیجاری شهرداری رشت پاداش و عیدی تعلق نمی‌گیرد و تقاضا دارم در این باره تجدید نظر شود.

برگزاری دومین کنگره هشت هزار شهید گیلان 
رئیس ستاد کنگره ۸ هزار شهید گیلان نیز با حضور در جلسه علنی امروز شورا با اشاره به اینکه نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان در سال ۹۵ برگزار شد، اظهار کرد: این کنگره کار بسیار خوبی بود که مورد رضایت واقع شد.

غلامرضا ملک‌پور با بیان اینکه دومین کنگره هشت هزار شهید گیلان در سال ۱۴۰۴ برگزار می‌شود، افزود: پیش از برگزاری دومین کنگره هشت هزار شهید گیلان، پنج پیش کنگره برگزار می‌شود و باید ظرفیت‌های گیلان نیز در این کنگره به خوبی نمایش داده شود.

وی به نقش گیلان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: گیلان دومین استانی بود که رزمندگانش در دفاع از خرمشهر در آن شهر حضور پیدا کردند و افتخارات متعددی در اسناد دفاع مقدس به نام گیلان به ثبت رسیده است.

رئیس ستاد کنگره ۸ هزار شهید گیلان با اشاره به اینکه از شهید نصرت‌زاد به عنوان پلنگ امام خمینی یاد شده است، تصریح کرد: عملیات کربلای دوم از دیگر افتخارات مردم گیلان است و از شهید بیگ لو به عنوان مغز متفکر آموزش نظامی یاد می‌شد که همه این‌ها از افتخارات گیلان محسوب می‌شوند.

به تحقق بودجه شهرداری رشت نزدیک می‌شویم
شهردار رشت نیز با حضور در جلسه شورا با اشاره به اینکه برخی از ردیف‌های بودجه در سال ۱۴۰۰ به واقعیت اجرایی و عملیاتی نرسید، اظهار کرد: به همین علت با جابجایی ردیف از آن بودجه‌ها برای اقدامات دیگر استفاده شد.

سید امیر حسین علوی به تلاش مجموعه شهرداری رشت پیرامون منابع درآمدی اشاره کرد و گفت: رشد درآمدی قابل توجهی را طی چند ماه اخیر شاهد هستیم و در حوزه تحقق درآمد با تلاش مجموعه شهرداری رشت درآمدها افزایش پیدا کرده است و هر روز به تحقق بودجه نزدیک می‌شویم.

وی به شورای ششم رشت به عنوان یکی از بهترین مقاطع کار و خدمت اشاره کرد و افزود: در روز ارائه برنامه در تحقق بودجه سال جاری و پیش بینی بودجه سال آینده برنامه‌هایی ارائه کردیم و در عمده منافع درآمدی در حوزه تخلفات، منابع فروش اموال و املاک و دریافت وام برنامه ریزی‌هایی انجام شده است.

شهردار رشت با اشاره به اینکه ۵۹۵ میلیارد تومان در حوزه عوارض ساختمانی در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی کرده‌ایم، بیان کرد: در سال آینده نهصد میلیارد تومان برای هزینه‌های جاری در نظر گرفته شده است و در بخش فضای سبز نیز ۶۰ میلیارد تومان در سال آینده پیش بینی کرده‌ایم.

وی با قدردانی از همراهی اعضای شورا در بررسی لوایح ارسالی از سوی شهرداری رشت افزود: امیدواریم با این روند مشکلاتی که در گذشته بود را شاهد نباشیم.

به گزارش فارس، بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ شهرداری رشت به مبلغ دو هزار میلیارد تومان به تفکیک یک هزار و صد میلیارد تومان عمرانی و نهصد میلیارد تومان جاری توسط شهردار رشت تقدیم شورا شد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا