آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

چرایی عدم برگزاری کنسرتها در گیلان گفتگو با وحید احمدی آرا، کنسرت گذار و مدیر روابط عمومی موسسه جام سبز

کنسرت

موسسات فرهنگی و هنری و برگزار کنندگان کنسرت آماده‌ی اجرای برنامه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وحید احمدی آرا کنسرت گذار گیلانی و مدیر روابط عمومی موسسه جام سبز در گفتگو با خبرنگار بخش فرهنگی ما با اشاره به این مطلب افزود:
به جرات می توان ادعا کرد فعالین عرصه کنسرت از اصنافی هستند که بیشترین آسیب اقتصادی را در دو سال اخیر متحمل شده‌اند.
احمدی آرا گفت: دو سال تعطیلی ممتد این صنعت ، کنسرت گذاران ،هنرمندان ، نوازندگان ،موسسات برگزار کننده و سایر عوامل برگزاری اجراهای زنده را در آستانه‌ی نابودی کامل اقتصادی قرار داده است.
مدیر روابط عمومی موسسه جام سبز که با سابقه‌ترین موسسه‌ی برکزارگننده‌ی کنسرت در شمال کشور است با اشاره به اینکه همزمان با آبی شدن یکدست استان گیلان و پس از اتمام ایام فاطمیه قرار بود کنسرتهای استان گیلان با روال سابق و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شود، نوید داد : به زودی شاهد برگزاری پرشور برنامه‌های هنری در استان باشیم.
وی با اشاره به استقبال،همکاری و آمادگی کامل مدیریت جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و مجموعه معاونت هنری این اداره گفت: در حال حاضر منتظر استعلام و پاسخ نهایی ستاد مقابله با کرونای استان جهت برگزاری کنسرتها هستیم.
احمدی آرا ضمن اعلام این مطلب که از نظر قانونی و فراقانونی هیچ منعی جهت برگزاری کنسرت در استان وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد که ستاد مقابله با کرونا با توجه به روند نزولی رشد بیماری در استان شرایط مناسبی برای تهیه کنندگان و سرمایه‌گذاران این عرصه فراهم نماید.
این فعال عرصه‌ی هنری با اشاره به اینکه تقریبا در بسیاری از شهرهای کشور کنسرتها در حال برگزاری است با بیان اینکه شاهد برگزاری و فروش بلیط کنسرتهای خوانندگان آنسوی آبها در مرزهای شمال و غرب کشور هستیم و حتی کنسرتهای نوروزی در ارمنستان و ترکیه در حال پیش فروش بلیطهای کنسرتهایشان هستند ابراز امیدواری کرد با شروع کنسرتها در سراسر کشور سرمایه‌های بخش فرهنگ و هنر در داخل مرزها هزینه گردد و باعث رونق چرخه اقتصاد هنری کشور شود.
احمدی آرا در بخش دیگر گفتگوی خود از اعلام آمادگی سازمان منطقه آزاد نیز برای برگزاری کنسرتها خبر داد و گفت: خوشبختانه در این مجموعه نیز همچون مجموعه ارشاد نگاه مثبتی به برگزاری برنامه های هنری وجود دارد و مدیران این سازمان نیز آمادگی خود برای اجرای کنسرت را اعلام نموده‌اند و به زودی شاهد برگزاری کنسرت در این سازمان نیز خواهیم بود.
مدیر روابط عمومی موسسه جام سبز در پایان نوید داد به محض اعلام نظر ستاد مقابله با کرونا ماه پررونقی در عرصه‌ی برگزاری کنسرت پیش رو داشته باشیم و همه‌ی سلیقه ها شاهد اجرای زنده‌ی هنرمندان محبوب خود باشند و استان گیلان با رعایت ضوابط ، مقررات و ملاحظات قانونی و اجتماعی همانند گذشته همچنان پرچمدار برنامه‌های فرهنگی و هنری باشد .

/تدبیرشرق

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا