آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

شهردار لاهیجان : طرح عروس روشن در لاهیجان اجرا می شود

عروس روشنجلسه شورای اسلامی شهر لاهیجان با حضور رضا زنده دل شهردارلاهیجان در خصوص بررسی سند راهبردی توسعه شهر لاهیجان عصر چهارشنبه یکم دی ماه برگزار شد .

شهردار لاهیجان گفت : سند راهبردی توسعه لاهیجان در واقع مأموریت شهرداری رادر حوزه حمل و نقل و ترافیک ، محیط زیست و خدمات شهری ایمنی و مدیریت بحران ، شهرسازی و معماری ، اجتماعی و فرهنگی ، آموزشی و اقتصاد شهری بیان می کند .
وی گفت : وظیفه شهرداری ها فقط در حوزه عمرانی خلاصه نمی شود و در حوزه حمل و نقل ، فرهنگی و اجتماعی نیز وظایفی دارند.
زنده دل گفت: در این مدت سه ماه به نکات مثبتی رسیدیم و پروژه ای را آغاز نمی کنیم که در حین انجام کار به بن بست برسیم و رها کنیم و کار دیگری شروع نماییم و قبل از هر کاری زیرساخت آن را مهیا میکنیم .
وی گفت : قول دادیم برای تالاب حاجی آباد برنامه ریزی داشته باشیم و مشاور گرفته شد و طرح اولیه در حال بررسی است و در بودجه سال آتی شهرداری دیده می شود و چنانچه مورد تصویب شورا قرار گیرد ، سال آینده رینگ دوچرخه سواری و پیاده روی آن و نور پردازی محوطه به اتمام میرسد .
وی به طرح هشت محل ، هشت بهشت اشاره و افزود: لاهیجان دارای محلات قدیمی است؛ محلاتی که آثار هویت و زندگی را در آن به عینه مشاهده می‌کنیم. این طرح در ستاد بازآفرینی شهری مصوب شده است و می توان اعتبارات خوبی برای آن جذب کرد و در بافت قدیمی شهر با کف سازی ، جداره سازی و طاق بندی با مشارکت بخش خصوصی می توان اقدامات خوبی برای احیای بافت های فرسوده انجام داد .
وی ایجاد مسیری زیبا حد فاصل میدان سپاه تا پارک بعثت برای نصب سردیس مفاخر و علما لاهیجان ، زیبا سازی نمای ساختمان شهرداری ، لوله گذاری جهت هدایت آبهای سطحی و آسفالت 40 هزار متر مربع از خیابانها و معابر لاهیجان را از دیگر برنامه های شهرداری عنوان نمود .

زنده دل از نوسازی، تجهیز و به روزکردن تمام پارک‌های سطح شهر خبر داد و گفت: این برنامه در دست اقدام است و جنب پل خشتی و خیابان رسالت نیز پارک محله ای جدید احداث می شود .
شهردار لاهیجان به طرح عروس روشن برای شهر لاهیجان اشاره و افزود : نورپردازی محیط شهری در ایجاد امنیت، دلپذیر کردن فضای شهر ، تأثیر مثبت بر روان شهروندان ، جذب گردشگر در فصول مختلف و درآمدزایی بسیار اهمیت دارد و در طرح عروس روشن، شهرداری تلاش می کند نورپردازی شهر لاهیجان را به روز رسانی کند و در نقاط تاریک شهر علاوه بر تأمین روشنایی ، المان های جدید احداث شود .

وی در خصوص آزاد سازی کامل جزیره ، بازگشایی خیابان عاقلیه به بوجایه و خیابان 22 آبان به کاشف شرقی نیز توضیحات مبسوطی بیان نمود .
در این جلسه مقرر شد کمیته ای متشکل از نمایندگان شورای شهر ، کارشناسان شهرداری و اهل فن جهت بررسی هر چه بیشتر سند راهبردی لاهیجان تشکیل و ماحصل کمیته به صحن شورای شهر جهت تصویب نهایی آورده شود .

/

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا