آخرین خبرهااسلایدربین المللخبر داغ

توافق ایران و آذربایجان برای احداث پل جاده‌ای روی رودخانه آستاراچای

پل جاده‌ایایران و جمهوری آذربایجان بر سر احداث پل جاده‌ای روی رودخانه مرزی آستاراچای در شهرستان آستارا به توافق رسیدند.

به گزارش تدبیرشرق، نشست مشترک مسوولین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با هدف توسعه و ارتقای زیرساخت‌های راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا با حضور مسؤولین کشوری، استانی و شهرستانی در محل سالن کنفرانس هتل بین‌المللی اسپیناس برگزار شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی پس از اتمام نشست مشترک مسؤولین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است با هدف افزایش ظرفیت‌های اقتصادی بین ایران و جمهوری آذربایجان پل جاده‌ای روی رودخانه مرزی آستاراچای احداث شود.

خیرالله خادمی با بیان اینکه درخصوص انتخاب پیمان‌کار و نحوه تأمین منابع مالی پروژه نیز صحبت‌هایی شده است، تصریح کرد: طول این پل 97 متر و عرض آن 32 متر می‌باشد که برای احداث آن بالغ‌بر 170 میلیارد تومان پیش‌بینی شده که تأمین اعتبار 50 درصد آن با جمهوری اسلامی ایران و مابقی با طرف آذری است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور پایانه بار راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا را از دیگر مباحث موردبحث با طرف آذری دانست و بیان کرد: از ساخت این پایانه سه سال می‌گذرد و جمهوری آذربایجان به واسطه این پایانه در حال انجام ترانزیت کالاهای خود می‌باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه جانمایی و نقشه احداث پل جاده‌ای روی رودخانه مرزی آستاراچای مشخص شده است، گفت: قرار شد مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان تا دو هفته دیگر درخصوص تعیین نقطه صفر مرزی و دیگر ملزومات مربوط به مرز با هم نشستی داشته باشند.

خادمی با بیان اینکه درخصوص پایانه بار راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا موانع و مشکلاتی وجود داشت که با طرف آذری در میان گذاشته شد، افزود: آذری‌ها متعهد شدند که نسبت به تکمیل پایانه بار راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام کنند.

به گزارش فارس، «رحمان هماتوف» معاون توسعه دیجیتال و حمل‌ونقل وزیر راه جمهوری آذربایجان به همراه 20 تن از مقامات آذری در شهرستان آستارا میهمان وزارت راه و شهرسازی بودند که بازدید از پل ریلی و محوطه بارانداز ریلی راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا از دیگر برنامه‌های مسؤولین دو کشور بود.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا