آخرین خبرهاخبر داغعلم و تکنولوژی

شناسایی مجرمان جنسی با تکان دادن تلفن هوشمند

مجرمان جنسیکاربران تلفن‌های هوشمند در کره جنوبی به زودی می‌توانند با  تکان دادن تلفن هوشمند خود، مجرمان جنسی را تشخیص دهند.

به گزارش تدبیرشرق، وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرد: “به زودی کاربران تلفن‌های هوشمند می‌توانند تلفن‌های خود را برای تشخیص مجرمان جنسی ثبت شده در سیستم قضایی و در  صورت استفاده مجرمان از پابند الکترونیکی و در شعاع ۲۰ متری مجرم تکان دهند و این مجرمان را تشخیص دهند. “

این وزارتخانه گفت، این سرویس جدید از روز چهارشنبه برای اجرای آزمایشی در ۱۵ شهر و شهرستان در استان‌های اطراف سئول راه اندازی می‌شود.

این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که هر کاربری که برنامه مذکور را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کند، با تکان دادن گوشی خود (سه بار یا بیشتر)، متوجه شود که مجرم جنسی در آن نزدیکی است یا خیر. البته این طرح مشروط بر آن است که  مجرم جنسی از پابند الکترونیکی استفاده کند.

شناسایی مجرمان جنسی

وزیر دادگستری Park Beom-kye هنگام بازدید از مرکز کنترل و  ردیابی مجرمان وزارت دادگستری، اعلام کرد  برای ردیابی حرکات محکومان جنسی پر خطر از پابند الکترونیکی استفاده می‌شود.

با تکان دادن تلفن، مکان کاربر به سیستم نظارت الکترونیکی وزارت دادگستری ارسال می‌شود. سپس مرکز کنترل ردیابی محل را بررسی می‌کند تا مشخص شود  که آیا یک مجرم جنسی ثبت شده در شعاع ۲۰ متری کاربر قرار دارد یا خیر و در صورت تأیید، با شخص تماس گرفته می‌شود تا از هرگونه رفتار پر خطر و آزار  جلوگیری شود. در صورت لزوم، افسران پلیس نیز پس از بررسی تصاویر در دوربین‌های امنیتی به محل اعزام می‌شوند.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا