آخرین خبرهااستان هااسلایدرخبر داغ

لایروبی 38 کیلومتر از انهار شهرستان‌های رودسر و املش

لایروبیمدیر منابع آب شهرستان های رودسر و املش از لایروبی 38 کیلومتر از انهار و ساخت 35 سردهنه اصلی در این دو شهرستان خبر داد.

لایروبی 38 کیلومتر از انهار شهرستان‌های رودسر و املشمدیر منابع آب شهرستان های رودسر و املش از لایروبی 38 کیلومتر از انهار و ساخت 35 سردهنه اصلی در این دو شهرستان خبر داد.

به گزارش تدبیرشرق؛ احمد دادستان مدیر منابع آب شهرستان های رودسر و املش با اعلام این خبر گفت : سردهنه ‌سازی و ترمیم بازوهای انهار یکی از اصلی ترین اقدامات برای ورود به فصل زراعی کشاورزی است

وی افزود: در حال حاضر ساخت 27 سردهنه‌ اصلی در شهرستان رودسر و 8 سردهنه اصلی در شهرستان املش و عملیات آبرسانی ویژه از طریق فرخ‌نهر در ساحل چپ رودخانه پلرود به اراضی کشاورزی 12 روستا به سرانجام رسیده است.

مدیر منابع آب شهرستان های رودسر و املش گفت : سردهنه‌های واقع در رودخانه‌های لزرجان، تولخاله، مرسارود، خشکرود، سیاه‌لات قاسم‌آباد، آچی‌رود و میانده‌رود و همینطور نهر صیاد محله، خاناپشتان، گزافرود و لیمنجوب آبگذاری موقت شده اند .

وی همچنین گفت : سردهنه نهر بی‌بالان در زیر پل پاچیان نیز بازسازی شده است و آبگذاری آن با نصب کانال و لوله فلزی در اسرع وقت به انجام خواهد رسید.

مدیر منابع آب شهرستان های رودسر و املش اظهار داشت: لایروبی انهار در منطقه گواسرا و علی‌آباد (رودسر – املش) ، نهر هردو رود در روستاهای گسکرمحله، دوستکوه، درزی‌محله، پیرمحله، دادامحله، علی‌اوسط‌محله، سورچان‌محله، ماه‌سایه، لسبو‌محله و بازوسازی نهر نوده در شهرستان رودسر انجام شده اند.

دادستان درباره اقدامات انجام شده در املش نیز گفت : در شهرستان املش پاکسازی ایستگاه‌های محل پمپاژ محدوده علی‌آباد و سفیدداربن، ساماندهی و لایروبی رودخانه البرز در لگموج، اصلاح مسیر جریان آب در روستای شکرپس و بازسازی بازوی آببندان کرفستان بازسازی، لایروبی و آبگذاری انهار و سردهنه‌های جورکاسر، حاجی‌آباد و لگموج در رودخانه البرز، پیلاباغ، سفیدداربن، آسیابسران و … در رودخانه کیارود انجام شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان های رودسر و املش در پایان اعلام داشت : بازسازی و راه‌اندازی برخی از ایستگاه‌های پمپاژ و چاه‌های عمیق نیز در دستور کار قرار دارد و بخش عمده آن در محدوده املش انجام شده و در حال پیگیری است.

 مرجان گودرزی

/روابط عمومی آب منطقه ای گیلان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا