آخرین خبرهااجتماعیاسلایدرخبر داغ

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛

سهمیه ۱۴۲۵ دُزی واکسن کرونا برای گیلان در مرحله دوم+جزئیات

واکسن کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا برای سالمندان و جانبازان شیمیایی، گفت: در این مرحله سهمیه گیلان هزار و ۴۲۵ دُز واکسن است.

به گزارش تدبیرشرق, به نقل از مهر؛ آبتین حیدرزاده پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در این مرحله سالمندان و جانبازان شیمیایی واکسیناسیون می‌شوند.

وی به تخصیص هزار و ۴۲۵ دُز واکسن در این مرحله به استان گیلان اشاره کرد و افزود: از امروز این مرحله از واکسیناسیون در شهر رشت آغاز شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در مرحله نخست ۱۳۰ نفر از کادر درمان و پرستاران شاغل در بخش‌های مراقبت‌های ویژه واکسینه شدند، گفت: یکشنبه واکسیناسیون در شرق گیلان و دوشنبه نیز در غرب گیلان آغاز خواهد شد…

وی در ادامه با اشاره به اینکه از این میزان واکسن اختصاص یافته به استان گیلان ۹۷۰ دُز مربوط به پرسنل درمان، ۵۰ دُز پرسنل فعال در آزمایشگاه‌ها که با نمونه کرونا سر و کار دارند و ۲۰۰ دُز مربوط به سالمندان و مابقی نیز مربوط به جانبازان شیمیایی است.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه همچنان رعایت دستور العمل های بهترین راهکار برای جلوگیری از انتقال و انتشار ویروس کرونا است، گفت: شهروندان حتی اگر واکسیناسیون سراسری نیز انجام شود باید تا مدتی دستور العمل ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون در استان همزمان با سراسر کشور، اضافه کرد: در مرحله سوم سالمندان دارای بیماران زمینه‌ای واکسینه خواهند شد.

/گیل خبر

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا