آخرین خبرهااسلایدرتدبیر ورزشیخبر داغ

فرماندارشهرستان رشت ؛

هیات ورزشهای همگانی گیلان، بااجرای طرح هایی همچون لیگ تندرستی ، درراستای برنامه های فدراسیون ورزشهای همگانی، دربحران پاندمی کرونا نقش آفرینی میکند.

ورزش های همگانی

“باگسترش ورزشهای همگانی بی شک شاهد یک تحول عظیم در تامین سلامت روحی وجسمی جامعه خواهیم بود.”

علی فتح الهی ، فرماندار شهرستان رشت در گفتگو با مسئول روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی گیلان درخصوص اهمیت و نقش ورزشهای همگانی اظهار داشت:
در شرایط کنونی با وجود بحران پاندمی کرونا در شهرستان که باعث تعطیلی و پایین آمدن سطح فعالیت بدنی مردم و در نتیجه ایجاد کم تحرکی افراد جامعه شده است ، میتوان طرح های مختلفی را در بحث ایجاد انگیزه و هیجان ورزشی، برنامه‌ریزی و اجرا نمود.
بعنوان مثال بایستی ورزش را در بطن خانواده سوق داد تا ضمن فراهم نمودن زمینه نشاط اجتماعی در خانواده، سلامت احاد مردم را بلحاظ فاکتور‌های آمادگی جسمانی بالا برد.

وی گفت :همچنین با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و انجام فعالیت‌های ورزشی و مسابقات آنلاین در خانه بر اساس استانداردهای لازم توسط مربیان مجرب، گام های نوینی را در این عرصه با توجه به شرایط موجود برداشته شود.

فرماندار رشت با بیان اینکه :
انجام ورزش های گروهی با تعداد کم در فضای آزاد با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند موجب تقویت جسم و روح افراد شود. افزود:

جا دارد از زحمات هیات ورزش های همگانی با توجه به رسالتی که در زمینه سلامت جامعه دارند تشکر نمایم.

وی گفت :

هیات ورزش های همگانی با اجرای طرح هایی همچون پویش آماده باش و آوای ورزش در همسایگی و لیگ تندرستی در سطح استان هم راستای فدراسیون ورزش های همگانی نقش آفرینی می کنند.

بنظر هیات های ورزش همگانی درکنار همه این فعالیت و زحمات لازم است در این دوران کرونا، ضمن اجرای برنامه ابلاغی فدراسیون خودشان با استفاده از متخصصان این بدنبال نوع آوری و خلاقیت در زمینه‌های مختلف با توجه وضعیت استان بویژه مردم رشت باشند.

فتح الهی خاطر نشان کرد:

بطور کلی فعالیت های ورزشی با محوریت خانواده نقش مهمی در ایجاد هیجان،انگیزه، کاهش استرس و کاهش وزن و نهایتا تقویت سیستم ایمنی افراد خواهد شد و این موضوع اثرات بسیارمفید وموثری در برابر بحران کرونا خواهد داشت.

فرماندار رشت با بیان اینکه :
همانطور که مطلعید ورزش همگانی یکی از شاخص‌های مهم و مورد تأکید بحث سلامت است افزود:

آشنا كردن مردم با ابعاد و آثار گوناگون ورزش، از مهمترين راههاي گسترش ورزش همگاني است.

وی تاکید کرد :
دراين باره، رسانه هاي گروهي، ابزار مناسب و مسؤوليتي فراوان دارند.با توجه به بالا بودن هزینه اکثر رشته های ورزشی و شرایط اقتصادی افراد و عدم اختصاص هزینه های لازم به ورزش همگانی، همه دستگاه‌ها ی متولی اعم از شهرداری‌ها، ورزش وجوانان، آموزش و پرورش و.. می‌بایست در این خصوص اهتمام جدی داشته و نسبت به افزایش اعتبار و ساخت پارک ها و فضاهای عمومی جهت انجام ورزش همگانی و همچنین تشکیل منظم شورای ورزش همگانی در شهرستان جهت طرح مشکلات و ارائه راهکارها، گام های اساسی برداشته شود.

علی فتح‌ الهی همچنین افزود:

شایان ذکر است امسال علی رغم کاهش یازده درصدی اعتبارات، فرمانداری رشت اعتبارات ورزش را به منظور حمایت و پشتیبانی از ورزش همگانی افزایش داده است.

فرماندار رشت با اشاره به لیگ تندرستی مطرح کرد :
طرح لیگ تندرستی که از 4 بهمن ماه سال جاری برای اولین بار در تاریخ ورزش های همگانی طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی آغاز به کارکرد و با استقبال خوب مردم نیز مواجه شد.
اجرای لیگ تندرستی باعث گردیده بسیاری از ظرفیت های بزرگی که در ورزش همگانی داشته ایم با توجه به شرایط کرونا و محدودیت های آن در سطح کشور شناسایی شوند و حتی در دور افتاده ترین مناطق هم شاهد مشارکت آحاد مردم در این طرح ارزنده هستیم که این امر موجب تزریق نشاط و سلامتی در جامعه می گردد.

/روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی گیلان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا