آخرین خبرهااستان ها

تجهیز آزمایشگاه تست کرونای مرکز شهدای مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان

آبتین حیدرزاده خبر داد:

تدبیرشرق/معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تحویل دو دستگاه ترمال سایکلر (RT-PCR) و دو دستگاه اتو اکستراکشن برای آماده‌سازی نمونه‌های مشکوک به کووید- ۱۹، جهت آزمایش PCR به آزمایشگاه تشخیص مولکولی شهدای مدافع سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خبر داد.

آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تجهیز آزمایشگاه های دولتی در سراسر کشور به دستگاه های پیشرفته، تصریح کرد: این مهم، در حمایت سازمان بهداشت جهانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در پروژه پاسخ به فوریت کووید ۱۹ به انجام رسید و در این راستا، دسترسی به تجهیزات پیشرفته در آزمایشگاه های بخش دولتی، جهت کنترل بیماری کرونا، در مرحله اول آزمایشگاه مولکولی شهدای مدافع سلامت حوزه بهداشت توسط نمایندگان سازمان بهداشت جهانی (شرکت توف نورد) از نظر حفظ استانداردهای بهداشت محیط و زیست محیطی و ایمنی کار مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: با پیگیری مستمر و مساعدت وزارت بهداشت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ساختمان پروژه مذکور تکمیل و بخشی از تجهیزات تاکنون تحویل شده است که با تحویل مابقی تجهیزات، این پروژه به بهره‌برداری رسیده و ظرفیت انجام تست های غربالگری و تشخیص کرونا تا ۲۰۰۰ نمونه در روز بالا خواهد رفت.

این مقام مسوول در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: ظرف چند روز آینده دستگاه های تحویلی در آزمایشگاه تشخیص مولکولی شهدای مدافع سلامت دانشگاه نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

حیدرزاده در پایان خاطرنشان کرد: این دستگاه های کاربردی و پیشرفته، در بالا بردن کیفیت خدمات رسانی آزمایشگاهی تشخیص مولکولی در استان گیلان، بسیار مثمرثمر خواهند بود.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا