آخرین خبرهااسلایدرخبر داغسیاسی

شهردار رشت شنبه استیضاح می‌شود

استیضاحدر جلسه علنی شورای شهر رشت طرح استیضاح ناصر حاج محمدی شهردار رشت اعلام وصول شد و شهردار رشت طی مدت‌زمان ۱۰ روز و با نظر موافق اعضای شورا باید به‌منظور پاسخگویی در صحن شورا حضور پیدا کند.

به گزارش تدبیرشرق, رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در یک‌صد و پنجاه و یکمین جلسه علنی شورا واقع در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به اینکه از رسانه‌ها بابت حفظ آرامش فضای رسانه‌ای در جریان برگزاری طرح سؤال و موضوع استیضاح از شهردار رشت سپاسگزارم اظهار کرد: نتیجه استیضاح مشخص نیست اما به‌طور یقین اگر اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که حاج محمدی همچنان شهردار رشت باقی بماند با تمام توان به وی کمک می‌کنیم و در غیر این صورت نیز برای وی در هر پُست و جایگاهی که قرار است در آینده کسب کند آرزوی موفقیت داریم.

تخریب خانه تاریخی میرزا کوچک جنگلی

اسماعیل حاجی پور به تخریب خانه تاریخی میرزا کوچک جنگلی درگذشته اشاره کرد و گفت: به‌منظور حفظ و صیانت از بناهای قدیمی و تاریخی رشت طرحی با امضای هشت عضو شورا در جلسه امروز مطرح‌شده است که طی آن شهردار رشت مکلف است پیش از صدور پروانه ساخت‌وساز برای چنین بناهایی در ابتدا، آن پرونده را به‌منظور بررسی تمامی جوانب به شورا ارسال کند.

وی با اعلام وصول استیضاح شهردار رشت در جلسه امروز شورا گفت: شهردار رشت طی مدت‌زمان ۱۰ روز و با نظر موافق اعضای شورا باید به‌منظور پاسخگویی در صحن شورا حضور پیدا کند

ارسال جزئیات وضعیت کرونا در رشت به کمیسیون بهداشت شورا

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از ریاست شورا تقاضا داریم تا طی نامه‌نگاری با دانشگاه علوم پزشکی گیلان، جزئیات کاملی از وضعیت کرونا در شهر رشت به کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر رشت اعلام شود اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از شهرهای گیلان نیز به لحاظ وضعیت کرونا در شرایط قرمز قرارگرفته‌اند با این اقدام در تصمیم‌گیری‌های کمیسیون نسبت به مراقبت‌های بهداشتی شهر با دقت بیشتری اقدام می‌شود.

بهراد ذاکری با بیان اینکه شهرداری رشت پرونده‌های ساخت‌وساز متعلق به ساختمان‌های دارای قدمت بالای هفتادسال را به شورا اعلام کند افزود: پرونده ساخت‌وساز درباره این ساختمان‌ها با توجه به قدمتی که دارند باید با دقت و تأمل بیشتری بررسی و صادر شوند و این موضوع با امضای موافق هشت عضو شورای شهر رشت به ریاست شورا ارسال‌شده است.

وی به وضعیت کارخانه کود آلی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به تقاضای شهردار رشت مبنی بر خرید دستگاهی جدید برای کارخانه کود آلی نباید فقط به برخی از نظرات بسنده کرد و برخی از تجهیزات پیشنهادی از سوی شهرداری رشت، نیازمند ایجاد زیرساخت‌هایی است که در حال حاضر در کارخانه کود آلی فراهم نیست.

ذاکری با اشاره به اینکه کلیات مناقصه پیرامون این پیشنهاد شهرداری رشت بررسی‌شده است بیان کرد: مناقصه برای این اقدام یک مرحله‌ای در نظر گرفته‌شده است و این مسئله نیز دارای ضوابط خاصی است که باید به آن توجه داشت و عدم شفافیت در مناقصه‌ها ممکن است تبعاتی به همراه داشته باشد.

در این جلسه اعضای شورا با برگزاری جلسه استیضاح ناصر حاج محمدی شهردار رشت در هفته آینده، روز شنبه ساعت ۶ عصر موافقت کردند.

/فارس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا