آخرین خبرهااستان هااقتصادی

امام جمعه رشت: مسئولان نظام حامی کارگران باشند

کارگران

امام جمعه رشت کارگران را پشتوانه رونق تولید و رشد اقتصادی کشور دانست و اظهار کرد: مسئولان نظام جمهوری اسلامی حامی کارگران باشند.

به گزارش تدبیر شرق، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به اقدام جنایتکارانه آل سعود در اعدام ۳۷ نفر از فعالان مدنی و اجتماعی این کشور، اظهار کرد: در طول دو سده اخیر چیزی در وحشی گری و جنایت و آدم کشی در پرونده آل سعود وجود ندارد و این لکه ننگ و نکبت بار از جهان اسلام پاک نمی شود.

وی آل سعود را جنایتکار تر از بنی امیه دانست و افزود: امروز مردم ایران در کنار شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود» را سر می دهند، زیرا آل سعود همواره در جنایت علیه مسلمانان جهان و شیعیان نقش داشته و فاجعه منا نمونه بارز این جنایتکاری است.

نماینده ولی فقیه در گیلان سکوت ملت های مسلمان در برابر ظلم و ستم آل سعود نسبت به انسانیت را جایز ندانست و عنوان کرد: تاریخ صحنه های فراوانی از جنایت و نسل کشی علیه مسلمانان در عراق و افغانستان و میانمار و بوسنی هرزگوین را که با نقش آفرینی آل سعود در ایجاد گروه های تروریستی همچون النصره و طالبان و بوکوحرام و داعش شکل گرفته، ثبت کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یمن توسط آل سعود در سکوت سازمان های بین المللی اتفاق می افتد، گفت: جنایات آل سعود شامل حال مردم این کشور نیز شده و تعدادی از جوانان عربستانی را که بیشتر آنان شیعه بودند، سر بریده است.

وی خواستار شنیدن صدای واحد «مرگ بر آل سعود» در دنیای اسلام شد و بیان کرد: ناآرامی های لیبی نتیجه مثلث شوم غربی، عربی و عبری است و می خواهند دنیای اسلام را دچار التهاب کنند.

آیت الله فلاحتی پرونده سیاه و ننگین آمریکا را طی ۵۰ سال اخیر مورد بازخوانی قرار داد و گفت: جنایاتی که آمریکا در ویتنام و عراق و افغانستان و سوریه مرتکب شده کمتر کسی در دنیا انجام داده است، اما عده ای همچنان غرب را قبله آمال خود قرار داده اند و شیفته فرهنگ غربی هستند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ تحت عنوان «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: اگر رونق تولید در کشور اتفاق بیفتد دیگر استکبار جهانی نمی تواند نفت را اهرم فشار اقتصادی بر ایران قرار دهد و عزت و اقتدار کشور مضاعف می شود.

این کارشناس دینی با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش و تولید، افزود: مردم نباید در انتظار ثروت های بادآورده از طریق شانس و بخت آزمایی باشند. تذکر مقام معظم رهبری به صداوسیما مبنی بر جلوگیری از تولید برنامه هایی با مضمون بخت آزمایی بر همین اساس است.

وی کارگران را پشتوانه رونق تولید و رشد اقتصادی کشور دانست و اظهار کرد: مسئولان نظام جمهوری اسلامی حامی کارگران باشند و لذا کارفرمایان حقوق کمتر از دو میلیون تومان برای کارگران در نظر نگیرند تا رضایت آنان را جلب کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به نقش تربیت اسلامی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی، اضافه کرد: اگر والدین خودشان مقید به انجام فرایض و تکالیف الهی باشند و فرزندانشان را با آموزه های دینی و اسلامی آشنا کنند، بی تردید علاوه بر رشد و تعالی معنوی خودشان به سعادت فرزندان نیز کمک کرده اند.

وی کسب روزی حلال را یکی از مولفه های تربیت اسلامی دانست و یادآور شد: کسب روزی حلال عبادت محسوب می شود و هم تراز جهاد در راه خداست. اگر فرزندان با روزی حلال رشد پیدا کنند، از گناه و حرام در امان خواهند بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اسلام برای علم و تعلیم و تعلم جایگاه ویژه ای قایل است، خاطرنشان کرد: اگر معلمان آراسته به تربیت اسلامی نباشند نمی توانند به پرورش انسان های متعالی اقدام کنند. زمانی تعلیم و تربیت موجب کمال و سعادت انسان می شود که برآمده از احکام دینی و الهی باشد.

/ایسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا