آخرین خبرهااستان هافرهنگی و هنری

بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در اولین روز دهه فجر از مرکز اسناد و کتابخانه ملی

به گزارش تدبیرشرق به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در اولین روز از دهه فجر دکتر کیوان محمدی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان به همراه معاونین خود با حضور در مرکز اسناد و کتابخانه ملی از بخش- های مختلف این مرکز بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفت.
در ابتدای این بازدید دکتر ژاله حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان با تقدیر از حضور دکتر محمدی و هئیت همراه ایشان، این حضور را نشانگر از اهمیت جایگاه فرهنگ و هویت ملی استان برای وی عنوان داشت و افزود: مرکز اسناد و کتابخانه ملی با توجه به نقش تاثیرگذار خود در صیانت از میراث مکتوب که راویان هویت ملی استان هستند از موقعیت ساختمانی مناسبی برخودار نبوده و مخازن استاندار برای نگهداری اسناد انتقالی به این مرکز وجود ندارد.
دکتر حساس خواه از نیاز مبرم این مرکز به توجه ویژه مسئولین استانی خصوصاً سازمان برنامه بودجه برای تغییر شرایط موجود خبر داد و تصریح کرد : مرکز اسناد مکان جمع آوری و صیانت از شناسنامه استان بوده و شناسنامه استان باید در مکانی در خورشأن استانی با غنای فرهنگی گیلان نگهداری شود.
در ادامه این بازدید دکتر کیوان محمدی ریاست سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با ابراز خوشحالی از اینکه گیلان جز معدود استانهایی است که از وجود مدیریت استانی اسناد و کتابخانه ملی بهره مند میشود عنوان داشت : جایگاه این مدیریت استانی به دلیل وظیفه سازمانی و فعالیت های ارزشمندی که در حوزه آرشیو هویت ملی در استان انجام میدهند بسیار باید بالاتر از شرایط کنونی قرار بگیرد .
وی افزود : من در راس مدیریت بوجه استان از هر تلاشی در راستای افزایش جایگاه این سازمان در جامعه گیلان کوتاهی ننموده و وظیفه تمامی مدیران استان میدانم تا با حمایت از این مجموعه فرهنگی در راستای حمایت از اسناد ملی به عنوان نماد و سمبل تاریخ و گذشته استان گام بردارند.
دکتر محمدی در ادامه این جلسه با اشاره به نحوه نگهداری اسناد که مستازم فضایی استاندارد می باشند از کمک سازمان برنامه و بودجه درراستای تهیه مخازن استاندارد و همچنین مرمت فضای اداری مدیریت گیلان خبر داد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا