آخرین خبرهاتیتر اولخبر داغ

رهبر معظم انقلاب: در مورد جوان انقلابی، نزدیک انتخابات حرف‌هایی دارم که خواهم زد / بعضی از افراد میانسال مثل جوان‌ها هستند / بعضی‌ها گفته اند که امام در تهران یک امام جمعه ۴۰ ساله را گذاشتند که این حقیر بودم؛ خب همان وقت در کرمانشاه هم یک امام جمعه ۸۰ ساله را گذاشتند

انتخابات

رهبر معظم انقلاب گفتند: من معتقد به تکیه به نیرو‌های جوان هستم. اعتقاد راسخ دارم. از قدیم بنده چنین اعتقادی داشتم. معنای اعتماد به نیرو‌های جوان این است که اولا در برخی از مدیریت‌های مهم کشور از این‌ها استفاده بشود.

بخشی از سخنان ایشان در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالگرد واقعه ۱۹ دی به شرح زیر است:

در یک برنامه تلویزیونی که ظاهرا اخیرا پخش شده بنده یک بار گفتم که دولت جوان حزب اللهی باید سر کار بیاید، یک بار هم گفتم که صلاح نیست از مجربین استفاده نشود. بعضی‌ها گفتند چطور این‌ها با هم نمیسازد. من عرض میکنم این‌ها هیچ با همدیگر منافاتی ندارد.

در مورد جوان انقلابی، نزدیک انتخابات حرف‌هایی دارم که خواهم زد. اما اگر گفتیم از نیرو‌های مجرب استفاده شود معنایش تعارض با نیرو‌های جوان نیست.

ببینید من معتقد به تکیه به نیرو‌های جوان هستم. اعتقاد راسخ دارم. از قدیم بنده چنین اعتقادی داشتم. معنای اعتماد به نیرو‌های جوان این است که اولا در برخی از مدیریت‌های مهم کشور از این‌ها استفاده بشود.

ثانیا از ابتکار‌های این‌ها و حرکت این‌ها و حوصله و نشاط کار این‌ها و ابتکار‌هایی که انجام میدهند استقبال بشود. این‌ها بچه‌های ما هستند، بچه‌های کشورند و کشور حق دارد که از این‌ها استفاده کند.

منتها این که ما می‌گوییم در مدیریت‌ها از این‌ها استفاده بشود، معنایش این نیست که نسل قبلی را به کلی بشوریم و بگذاریم کنار. از اول انقلاب هم همین جور بوده. حالا بعضی‌ها گفتند که امام در تهران یک امام جمعه ۴۰ ساله را گذاشتند که این حقیر بودم، خب در کرمانشاه هم یک امام جمعه ۸۰ ساله را گذاشتند، همان وقت.

البته این هم باید توجه داشت بعضی از افراد میانسال مثل جوان‌ها هستند. شهید سلیمانی حدود شصت سال سنش بود مثل جوان‌ها دید توی کوه و دشت و بیانان و همه جا چطور حرکت میکرد از هیچی نمیترسید. گاهی اوقات در ۲۴ ساعت در یک کشوری به قدری تلاش و فعالیت میکرد که آدم از خواندنش احساس خستگی میکرد که چقدر این تلاش و تحرک انجام گرفته است. بعضی‌ها هم اینجوری اند دیگر.

/انتخاب

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا