آخرین خبرهااسلایدراقتصادیخبر داغ

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خبر داد؛ پیش بینی بودجه یک هزار و ۲۷۰ میلیارد تومانی استان در سال ۱۴۰۰

بودجه یک هزار و ۲۷۰ میلیارد تومانیرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان شامگاه یکشنبه به صورت ارتباط زنده تصویری با بخش خبر شبانگاهی شبکه باران به گفتگو پرداخت.

کیوان محمدی در گفتگو با خبر شبانگاهی شبکه باران با بیان اینکه هر سال دولت موظف است که در آذرماه لایحه بودجه را به مجلس ارائه دهد،اظهار داشت: در مهرماه هرسال معمولاً ریاست محترم جمهور  بخشنامه ای را به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می کند که در تهیه  لایحه بر مبنای مصالح و اولویت‌های سازمان و دستگاه خودشان برنامه های خود را ارائه دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای برنامه ریزی و توسعه و بیان اینکه در این جلسه دیدگاه‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص مسائل عمده استان گیلان جمع‌بندی شد، تصریح کرد: در ابتدای سال ۱۳۹۹ بودجه استان  ۹۰۵ میلیارد تومان بوده که  این رقم در سال ۱۴۰۰ به بیش از یک هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان  افزایش پیدا خواهد کرد که  نشان دهنده رشد حدوداً ۴۷ درصدی در اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و هزینه ای است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹  بودجه عمرانی استان معادل  ۳۷۲ میلیارد تومان و بودجه هزینه ای استان معادل ۵۳۳ میلیارد تومان بود، خاطرنشان کرد: بودجه عمرانی استان در سال ۱۴۰۰ با ۱۷ درصد افزایش به ۴۳۶ میلیارد تومان و  بودجه هزینه‌ای استان با ۵۷ درصد رشد به ۸۳۷ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که البته در فصل های مختلف متفاوت است.

محمدی با بیان اینکه ابلاغ بودجه ای که در ابتدای سال صورت می گیرد به مرور تا پایان سال تخصیص پیدا می‌کند، گفت: معمولاً در ابتدای سال با کسری بودجه مواجه هستیم که هم اکنون به سمتی می‌رویم که انشاا… کسری ها را تا پایان سال جبران کنیم.

/دیارمیرزا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا